Katarzyna Cerekwicka wygrywa pojedynek gwiazd

Główna Nagroda im. Karola Musioła dla najlepszej premiery 2017 roku oraz nagroda ZAiKS za najlepszą kompozycję na konkursie Premier podczas 54. KFPP Opole 2017 wyśpiewała sobie Katarzyna Cerewicka z piosenką „Bez Ciebie”.
 
Drugi dzień festiwalu to triumf Katarzyny Cerekwickiej: wokalistka zdobyła w koncercie Premier w sumie aż 3 nagrody. Trzecie wyróżnienie to nagroda ZAiKS za najlepszy tekst, którą otrzymała wspólnie z Romanem Szczepankiem i Anną Dąbrowską za piosenkę Bez Ciebie. Nagroda za najlepszą kompozycję – za ten sam utwór – powędrowała głosami Jury do Katarzyny Cerekwickiej, Anny Dąbrowskiej i Jakuba Galińskego.
Piękna kariera wokalistki rozpoczęła się 20 lat temu w Szansie na Sukces telewizyjnej Dwójki, gdzie Katarzyna Cerekwicka wykonała piosenkę Ewy Bem Wyszłam za mąż, zaraz wracam. Tym samym utworem piosenkarka rozpoczęła wczorajszy recital na koncercie Debiuty. To już trzeci raz, kiedy piosenkarka próbuje swoich sił na opolskiej scenie. Dziś z sukcesem – wokalistka zdobyła legendarną Karolinkę, czyli nagrodę im. Karola Musioła.
Wielkiego zwycięzcę konkursu Premier – po raz pierwszy w historii festiwalu – widzowie wybrali w dwóch etapach: najpierw wskazując trzech finalistów, a następnie wyłaniając jednego.
O tytuł najciekawszej premiery roku w sobotnim konkursie rywalizowało 12 wykonawców: Zakopower z utworem Było minęło, Monika Lewczuk z Antkiem Smykiewiczem z Biegnę, Pectus z Iluzją, Szymon Wydra i zespół Carpe Diem z utworem Płyń, Formacja Nieżywych Schabuff z utworem Poranki, Lanberry z utworem Ostatni most, Krzysztof Kiljański z piosenką W drodze, Izabela Trojanowska z utworem Skos, Patrycja Zarychta z Uwolnij mnie, Katarzyna Cerekwicka z Bez Ciebie, Omen z utworem Wiem tylko Ty, NaVi z Teraz wiem.
Drugi dzień 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki uświetnili słynni goście: Feel, Kombi i Stan Borys. Koncert prowadzili Agata Konarska i Rafał Brzozowski.
Sponsorem głównym 54. KFPP w Opolu jest PGE Polska Grupa Energetyczna, sponsorami: Zbyszko Company, Alior Bank oraz Idźczak Meble. Patronami medialnymi są: Program 1 Polskiego Radia, Super Express, Radio Opole i Audytorium 17 – Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *