Radio

Każdy dzień z podcastami TOK FM – powrót podcastowej ramówki na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM

W poniedziałek, 9 stycznia 2023 r. TOK FM wraca do emisji podcastów i produkcji oryginalnych w ramach tygodniowej ramówki. Kolejne odcinki znanych i lubianych serii, a także nowych propozycji zespołu stacji dostępne będą dla subskrybentów TOK FM Premium na stronie tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM.

 

Od stycznia br. TOK FM zaprasza subskrybentów TOK FM Premium do regularnego odsłuchiwania nowych odcinków podcastów – pomoże w tym podcastowa ramówka z planem emisji poszczególnych cykli na kolejne dni tygodnia.

W każdy poniedziałek na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM można słuchać “Cotygodniowego podsumowania roku” Rafała Hirscha oraz “English Biz” Olgi Pietrykiewicz. Ten pierwszy to podcast ekonomiczno-polityczny – ranking dziesięciu najważniejszych, zdaniem autora, wydarzeń ekonomicznych i politycznych mijającego tygodnia. Drugi zaś dotyczy komunikacji w języku angielskim w świecie biznesu, polityki i gospodarki; pozwala przyjrzeć się nowoczesnej komunikacji biznesowej.

We wtorki ukazują się nowe części serii “Co z ciebie wyrośnie?” Karoliny Oponowicz – tworzone z myślą o rodzicach w celu rozpracowywania i rozwiewania ich lęków, a także – raz na dwa tygodnie – “Techstorie” Sylwii Czubkowskiej i Joanny Sosnowskiej pokazujące, jak nowe technologie wpływają na nas i zmieniają funkcjonowanie każdej dziedziny naszego życia.

Z kolei na środy zaplanowane są emisje nowych odcinków podcastów: “Dobra praca” Zuzanny Piechowicz, podejmującego tematy związane z byciem zarówno pracownikiem, jak i pracodawcą oraz “Szkoda czasu na złe seriale” Zuzanny Piechowicz i Anny Piekutowskiej. W ramach tej ostatniej propozycji subskrybenci TOK FM Premium mogą usłyszeć o serialowych nowościach oraz pozycjach, których nie wypada nie znać.

Co czwartek na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM gości Grzegorz Sroczyński z nową odsłoną “Sabatu symetrystów” – to rozmowy grupy komentatorów, których teksty i komentarze w morzu przewidywalnej publicystyki są ciekawe, inne, dające do myślenia. Autor serii i Galopujący Major zapraszają do swojego podcastu dziennikarzy, ekonomistów, politologów, socjologów, blogerów, a nawet czasem polityków. Oprócz tego w czwartkowej ramówce podcastowej znalazły się “Rozmowy sfeminizowane” Doroty Wardeckiej-Herrmann – dyskusje z kobietami o sprawach na pozór błahych, ale pod którymi kryją się poważniejsze zagadnienia związane z kobiecością i feminizmem. 

W piątki zespół TOK FM zachęca do słuchania nowych części podcastu “Babel – Rzeczpospolita Multi-Kulti” Adama Balcera i Pawła Sulika, którzy zabierają internautów na wędrówkę po naszym kraju, gdzie multi-kulti było stanem permanentnym, jak również serii “Półka z książkami” Anny Sobańdy – ukazujących się co dwa tygodnie rozmów o ciekawych książkowych nowościach realizowanych z udziałem autorów.

W co drugą niedzielę można też włączyć “Usługi kosmiczne dla ludności” Piotra Jaśkowiaka, czyli wyjątkowy podcast poświęcony lotom poza naszą planetę – zarówno tym rutynowym, jak i zupełnie przełomowym.

Oprócz stałych podcastów oferta TOK FM uwzględnia również cykle – seriale radiowe oraz produkcje oryginalne realizowane przez zespół rozgłośni i tokfm.pl, a także serie prowadzone przez autorów spoza redakcji. Wśród nich są m.in. nagrodzony Grand Press 2021 cykl “Rzeczpospolita Kościelna” Magdaleny Rigamonti (dwa sezony), “Mafia futbolowa” Artura Brzozowskiego i Michała Karbowiaka, a także 3 utytułowane seriale autorstwa Michała Janczury. To “Folwark” – podcast wyróżniony nagrodą w konkursie Podcast Roku im. redaktora Janusza Majki w kategorii „Polityka, społeczeństwo, gospodarka”, “Piecza”, za którą autor został wyróżniony nagrodą Czuły Sygnalista przyznawaną przez Koalicję na rzecz Opieki Zastępczej oraz “Eksperyment” doceniony nagrodą Grand Press 2022.
Trwają prace nad kolejnych produkcjami – najbliższa premiera podcastowa TOK FM jest zaplanowana już na styczeń br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *