Kiler w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska

Już tylko Kiler, o sobie tylko tyle, wiem co za ile, nie muszę dbać o bilet – śpiewały Elektryczne Gitary. W piątek, 23 sierpnia o godzinie 21:00, Kino Polska zaprezentuje w Kinie Letnim film Kiler – pełną zabawnych dialogów komedię Juliusza Machulskiego, która podbiła serca polskich widzów. Pokaz odbędzie się na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Wstęp bezpłatny.

 

 

Taksówkarz Jurek Kiler to z pozoru zwykły facet, który wyróżnia się tym, że ma… nieprzeciętnego pecha. Pewnego dnia zostaje zatrzymany omyłkowo przez antyterrorystów i trafia do aresztu jako niebezpieczny zabójca, co staje się początkiem serii nieprawdopodobnych zdarzeń. Kiler podbił serca widzów i krytyków, zdobywając na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Złotego Klakiera, czyli nagrodę publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu. W roli Jurka Kilera znakomity Cezary Pazura.

W ramach Kina Letniego telewizja Kino Polska pokaże w sumie 18 polskich filmów. Do 13 września pokazy będą odbywać się w każdy piątek o godz. 21:00 na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Od 16 do 21 września, czyli już w trakcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, filmy będą emitowane codziennie o godz. 20:00.

 

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni(www.gdynia.pl). Sponsorem wydarzenia jest Ziaja(www.ziaja.com). Partnerami imprezy są: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (www.festiwalgdynia.pl),ChaiKola(www.chaikola.com) i Hotel Mercure w Gdyni. Patroni medialni to: portalTrójmiasto.pl (www.trojmiasto.pl), Radio Gdańsk(www.radiogdansk.pl) i Co Jest Grane 24 (www.cojestgrane24.wyborcza.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *