MediaZapowiedzi TV

Kim jest Monika Brzozowska z serialu „Rysa”? (wideo)

Kim jest Monika Brzozowska, główna bohaterka serialu „Rysa”? Obejrzyj wideo, w którym Julia Kijowska przedstawia swoją postać.

 

Premiera telewizyjna serialu „Rysa” już 13 kwietnia o godz. 22:00 w AXN. Kolejne odcinki emitowane będą w każdy wtorek o 22:00

 

 

O Monice Brzozowskiej:

Monika ma 38 lat, jest policjantką warszawskiego wydziału zabójstw. Inteligentna, zaradna, introwertyczka, nie lubi okazywać emocji. Jest samotnym wilkiem, przez co jej związek z Piotrem, szefem agencji reklamowej, nie należy do najłatwiejszych.

W młodości Monika nie miała najlepszych relacji z rodzicami – choć materialnie niczego jej nie brakowało, nie zaznała rodzicielskiej czułości, a z biegiem lat oddalała się od domu, zaczęła brać narkotyki, co niemal przypłaciła życiem. Punktem zwrotnym w jej biografii była nauka w szkole policyjnej, a potem początek pracy w wydziale kryminalnym Komendy Stołecznej. Stała się cenioną, choć niezbyt lubianą przez kolegów śledczą. Po latach Monikę dopadają demony przeszłości.

W miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw Brzozowska zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpi na zaniki pamięci. Zostaje wplątana w niebezpieczną grę i musi poznać prawdę o sobie i swojej przeszłości

O Julii Kijowskiej:

Jedna z najciekawszych polskich aktorek.  Urodziła się 16 marca 1981 roku w Warszawie. Ukończyła warszawską Akademię Teatralną.  Od 2006 do 2012 roku była aktorką Teatru Dramatycznego, od 2013 należy do zespołu warszawskiego Teatru Ateneum.

Pierwszą rolę filmową zagrała w „Boisku bezdomnych” Kasi Adamik w 2008 r. W tym samym roku wystąpiła również w ostatnim filmie Piotra Łazarkiewicza „0_1_0″. W kolejnych latach grała w takich filmach, jak: „W ciemności”, „Miłość”, „Drogówka”, „Pod mocnym aniołem”, „Zjednoczone stany miłości”, „Strawberry Days”, „Nina”, „Via Carpatia”, „Żelazny Most” czy „Fisheye”.

Julia Kijowska jest laureatką, m.in. Specjalnej Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrody specjalnej im. Zbyszka Cybulskiego za całość dotychczasowych osiągnięć oraz Szwedzkiej Nagrody Guldbaggen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *