KINO 2020 – Mercedes-Benz ufunduje nagrodę SHE’S MERCEDES

Mercedes-Benz ufundował Nagrodę Specjalną o wartości 5 000 zł dla autorów najlepszego filmu o kobietach zaprezentowanego w ramach Festiwalu KINO 2020 – Pierwszego Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny, który zostanie wyemitowany 16 i 17 maja na antenie TVN Fabuła.

 

 

 

Mercedes-Benz Polska od kilkunastu lat wspierał i wspiera film, twórców filmowych i festiwale filmowe w Polsce, m.in. T-Mobile Nowe Horyzonty, Dwa Brzegi i przez ponad 10 lat Off Plus Camera.

Z dużą przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie od Festiwalu KINO 2020 – Pierwszego Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny na antenie TVN Fabuła. Postanowiliśmy ufundować Nagrodę Specjalną w wysokości 5 000 zł dla najlepszego (naszym zdaniem) filmu o kobietach. Nagroda wpisuje się w naszą inicjatywę „She’s Mercedes”, w ramach której marka dociera do kobiet – aktualnych i potencjalnych klientek Mercedesa mówi dr Ewa Łabno-Falęcka z Mercedes-Benz Polska.

 

 

Filmy nadesłane na Festiwal wybierze jury złożone z najwybitniejszych polskich twórców filmowych – Agnieszki Holland, Joanny Kos-Krauze, Agnieszki Smoczyńskiej, Jagody Szelc, Piotra Domalewskiego oraz Tomasza Wasilewskiego.

KINO 2020 to pierwsza tego typu inicjatywa wychodząca naprzeciw aktualnej sytuacji, która ma na celu zachęcenie twórców do pokazania jak wyobrażają sobie współczesne kino czasu izolacji. Jury oceni prace konkursowe w 5 kategoriach: komedia, dramat, dokument, horror oraz science-fiction.

KINO 2020 to dla nas niezwykle ważne wydarzenie, dlatego tym bardziej cieszymy się, że w tak trudnych czasach firma Mercedes zdecydowała się zaangażować w nasz projekt i zostać partnerem Festiwalu oraz ufundować jedną z Nagród Specjalnych. Jesteśmy też dumni, że udało nam się zgromadzić wokół tego projektu wybitnych polskich twórców, wszystkich nas bowiem łączy miłość do polskiego kina tłumaczy Kasia Mazurkiewicz, szefowa TVN Fabuła i pomysłodawczyni Festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *