„Kino Mówi: W rodzinie”, czyli różne definicje miłości w Ale kino+

Rodzina to więź pełna wielu emocji, a kino doskonale to rozumie. W lipcowym cyklu „Kino Mówi: W rodzinie” wyemitowane zostaną wyjątkowe produkcje, które pokazują różne oblicza relacji familijnych. Emisja w każdy czwartek od 20:10 tylko w Ale kino+.

 

 

Cykl rozpocznie hit francuskiego kina prezentowany w konkursie głównym festiwalu w Cannes „To tylko koniec świata” („Juste la fin du monde”). W głównych rolach występują Gaspard Ulliel („Eva”), Vincent Cassel („Jason Bourne”) oraz Marion Cotillard („Kobiety mojego życia”).

Koncertowo zagrana, utrzymana w specyficznym, niepokojąco krępującym klimacie, rozgrywająca się głównie w zamkniętej przestrzeni historia jednego − pod wieloma względami szczególnego − dnia z życia rodziny Knipper. – ALEKSANDRA KUMALA, MOVIES ROOM

Uznany pisarz Louis (Gaspard Ulliel) wraca do rodzinnego domu po 12 latach nieobecności, by powiadomić rodzinę o swojej nadchodzącej śmierci. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażeń. Zarówno jego matka, jak i rodzeństwo, są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się jego losem.

EMISJA: czwartek, 5 lipca godz. 20:10  

Kolejną propozycją – tym razem o rodzinie nietypowej –  jest dramat „Komuna” („Kollektivet”). Film w reżyserii Thomasa Vinterberga („Polowanie”) z wyrazistą rolą Trine Dyrholm, nagrodzoną w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziem.

Przejmujący i bardzo autentyczny. Wielka w tym zasługa reżysera, który sprawnie opowiedział złożoną i wielowątkową historię, a zarazem precyzyjnie poprowadził aktorów. – ANNA SKOCZEK, FILMOSKOP TORUŃSKI CSF

Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia i namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudą, ustatkowaniem i konserwatyzmem epoki, w której żyją. Małżeństwo wspólnie postanawia założyć w wielkiej willi, którą nieoczekiwanie otrzymali w spadku, hipisowską komunę. Czy stworzona przez nich wspólnota będzie w stanie żyć pod jednym dachem?

EMISJA: czwartek, 12 lipca godz. 20:10

Trzy pokolenia” („3 Generations”) to amerykański dramat z fenomenalną obsadą. W głównej roli Elle Fanning („Na pokuszenie”) wcielająca się w postać dziewczynki chcącej zmienić płeć. Wśród twórców znajdują się również Naomi Watts („Osaczona”) oraz zdobywczyni Oscara® – Susan Sarandon („Infiltrator”).

Ray (Elle Fanning) to nastolatka, która mimo życia w ciele kobiety czuje się mężczyzną. Pewnego dnia postanawia rozpocząć terapię hormonalną, lecz potrzebuje do tego zgody obojga rodziców. Matka (Naomi Watts) wyrusza w poszukiwaniu biologicznego ojca dziecka (Tate Donovan), natomiast babcia nastolatki (Susan Sarandon) nie może zaakceptować faktu, że niedługo będzie miała nie wnuczkę, a wnuka. Czy rodzinie uda się stawić czoła własnej tożsamości i zaakceptować oraz zrozumieć wzajemne potrzeby?

EMISJA: czwartek, 19 lipca godz. 20:10 

Kameralny dramat opowiadający o wielkiej młodzieńczej przyjaźni ze świetną obsadą? Mowa o filmie „Mali mężczyźni” („Little Man”) w reżyserii Iry Sachsa („Miłość jest zagadką”).

Wielkie tematy podane jakby mimochodem, bezpretensjonalnie, ulepione z okruchów życia: małych zdarzeń, codziennych rozmów, rutynowych czynności. I ten specyficzny klimat Brooklynu z fasadami brązowych kamienic i zielenią parków. Piękny film! – PIOTR DOBRY, ESENSJA

Historia opowiada o losach dwóch trzynastolatków – Jake’a (Theo Taplitz) oraz Tony’ego (Michael Barbieri). Chłopcy poznają się, gdy rodzina Jake’a przeprowadza się do domu niedawno zmarłego dziadka. Młodzieńcy szybko się zaprzyjaźniają, jednak ich znajomość zostanie wystawiona na próbę – rodzinne konflikty i kłopoty w biznesie rodziców.

EMISJA: czwartek, 26 lipca godz. 21:10 

Filmem kończącym cykl poświęcony rodzinnym relacjom jest hit norweskiego kina – „Homesick”. Dramat obyczajowy w reżyserii Anne Sewitsky w wyjątkowy sposób przedstawia członków skandynawskiej rodziny.

Charlotte (Ine Marie Wilmann) i Henrik (Simon J. Birger) to przyrodnie rodzeństwo, które dorastało z dala od siebie w zupełnie różnych domach. Kiedy poznają się jako dorośli, momentalnie się w sobie zakochują. Co będzie silniejsze – rodzinne więzy czy zakazana miłość?

EMISJA: czwartek, 26 lipca godz. 22:30 

Wszystkie filmy można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX.

Ponadto, w lipcu w Ale kino+ również cykl „Polskie noce”, czyli polskie kino w najlepszym wykonaniu: „Słońce, to słońce mnie oślepiło” (3 lipca), „Pani z przedszkola” (10 lipca), „Matka” (10 lipca), „Las 4 rano” (17 lipca), „Ederly” (24 lipca), „Płynące wieżowce” (31 lipca) oraz „Ja, Olga Hepnarova” (31 lipca).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *