Kultura, muzyka, kino, moda

Kinomural 2022 – jedyna taka noc w roku

Już 24 września odbędzie się kolejna edycja projektu audiowizualnego – Kinomural. Po raz kolejny projektory Epson sprawią, że wrocławskie kamienice staną się największą w Polsce galerią video-art.

 

Kinomural  to unikatowy w skali kraju i świata projekt z pogranicza filmu i sztuk wizualnych – nowe medium powstałe z połączenia sztuki audiowizualnej z tkanką miejską. Od czterech lat, podczas jednego wieczoru, kilkanaście tysięcy widzów podziwia gigantyczną galerię pod gołym niebem. W tym roku ponad 70 artystów i artystek z całego świata zaprezentuje swoje animacje na kamienicach historycznego Przedmieścia Odrzańskiego. Na sześciu tematycznych ścianach zobaczymy kilkadziesiąt dzieł audiowizualnych.

Podczas tegorocznej edycji zobaczymy m.in. dzieła artystów z całego świata wybrane przez kuratorów, prace wyłonione w otwartym konkursie na audiowizualną interpretację cytatu z utworu Nicka Cave’a pt. „Fireflies” oraz animacje studentów Katedry Sztuki Mediów ASP Wrocław.

Organizatorzy szykują  też dwa pokazy specjalne – kolejną odsłonę Threshold” Tomka Tryzny i Agaty Bartos, czyli przygód na pograniczu dziejących się w świecie, z którego nagle i dramatycznie zniknął kolor oraz projekt specjalny autorstwa Piotra Bartosa, Filipa Zawady i Konrada Imieli z muzyką Toma Waitsa.

Tegoroczna edycja Kinomuralu będzie równocześnie okazją do premierowego zaprezentowania w Polsce najnowszego projektora Epson EB-PU2220B. Jest to jeden z kilku najmniejszych i najlżejszych na świecie modeli instalacyjnych o jasności 20 000 lumenów. Przy większym komforcie obsługi, jaką daje zmniejszenie gabarytów, zachowuje równocześnie wyśrubowane parametry jasności, kontrastu i zapewnianego przez technologię 3LCD nasycenia kolorów. Dodatkowo, praca EB-PU2220B – z racji zmniejszenia poboru mocy i obciążeń związanych z transportem – jest bardziej ekologiczna niż projektorów poprzednich generacji. Z kolei pyłoodporna konstrukcja, certyfikowana standardem IP5x, daje gwarancję niezawodności w otoczeniu powietrza zanieczyszczonego cząstkami stałymi – tak potrzebnej w kontekście działań “artystycznej partyzantki” na wrocławskim podwórku.  W trakcie równoczesnych pokazów na fasadach kilku kamienic nowe urządzenie wspierać będą sprawdzone w najbardziej wymagających instalacjach modele EB-L20000U i EB-L1755U. Ich łączna moc przełoży się na to, że podczas tego wrześniowego wieczoru we Wrocławiu – poza niesamowitym aspektem artystycznym – będziemy świadkami najjaśniejszej projekcji urządzeń Epson w trakcie wszystkich dotychczasowych edycji Kinomurali – powiedział Norbert Gościński, CEE Pre-Sales and Business Development  Manager w Epson.

Kinomural 2022 odbędzie się 24 września w godzinach 19:30-22:00 w sześciu lokalizacjach: przy Trzebnickiej 19-21, Jagiellończyka 40, św. Wincentego 39a-41a, Niemcewicza 27 i Niemcewicza 30b oraz Ołbińskiej 16.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Kinomuralu jest bezpłatny.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia opublikowany zostanie wkrótce na stronie: www.kinomural.com. Bieżące informacje: www.facebook.com/kinomural i www.instagram.com/kinomurale .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *