Klubowe MŚ w piłce nożnej w TVP Sport

Real Madryt stoi przed szansą wygrania po raz trzeci z rzędu Klubowych Mistrzostw Świata. Królewscy walkę o to trofeum rozpoczną w środę półfinałem z Kashimą Antlers.

Piłkarze z Santiago Bernabeu mają szansę na ustrzelenie historycznego trypletu. W latach 2016-2018 najpierw wygrywali Ligę Mistrzów, a teraz mogą też skompletować zwycięstwa w Klubowych Mistrzostwach Świata. Od sukcesu dzielą ich zaledwie dwa mecze.

Rywalizacja o to, by zostać najlepszą drużyną na świecie rozpoczęła się już w środę. Wówczas Al-Ain pokonało po rzutach karnych Team Weelington w 1/8 finału i wywalczyło awans do kolejnej rundy. W sobotę zawodnicy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich uporali się Esperance Tunis, a równolegle Kashima Antlers zwyciężyła 3:2 Guadalajarę.

W półfinałowych parach Japończycy zmierzą się z Realem, zaś Al-Ain z argentyńskim River Plate. Bez wątpienia faworytem tej rywalizacji są zawodnicy Santiago Solariego, choć przed rokiem Królewscy byli w sporych tarapatach. W półfinale dopiero gol Garetha Bale’a w 81. minucie dał im zwycięstwo nad Al-Jazirą, zaś w spotkaniu o złoto opór postawiło Gremio Porto Alegre. Ostatecznie jednak brazylijską defensywę złamał w drugiej połowie Cristiano Ronaldo.

Mecze KMŚ są transmitowane w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.

Plan transmisji

Wtorek, 18.12:

Mecz o piąte miejsce: transmisja od 14:20 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej

Półfinał: transmisja od 17:20 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

Środa, 19.12:

Sobota, 22.12:

Mecz o trzecie miejsce: transmisja od 14:20 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

Finał: transmisja od 17:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej