Knockout Boxing Night #8: Artur Szpilka – Fabio Tuiach w TVP1 i TVP Sport

26 października na ring powróci Artur Szpilka. Były pretendent do mistrzostwa świata wraca po bolesnej porażce z Dereckiem Chisorą. W Sosonwcu podczas gali Knockout Boxing Night #8 na drodze „Szpili” stanie reprezentant Włoch Fabio Tuiach. Transmisja gali KBN na antenach Telewizji Polskiej (TVP1, TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacja mobilna).

 

 

 

 

Szpilka podczas wielkiej gali w Londynie przegrał z Dereckiem Chisorą przez nokaut w drugiej rundzie. Polak nie zamierzał długo odpoczywać od boksu i zdecydował się na błyskawiczny powrót. Formę mańkuta z Wieliczki sprawdzi 39-letni Fabio Tuiach, były zawodowy mistrz Włoch.

Szpilka zdecydował się przedłużyć współpracę z rosyjskim trenerem Romanem Anuczinem, z którym debiutował podczas feralnej imprezy w Londynie.
 Dla Artura i dla mnie to był krok w tył. Dlatego przeżywaliśmy to. On bardzo, a ja chyba jeszcze bardziej. Zadzwonił do mnie i powiedział: trenerze, przepraszam. Wiedział, że tym pojedynkiem mógł sobie otworzyć drzwi do innego świata. Tymczasem wykonał krok wstecz – powiedział trener w magazynie „Ring TVP Sport”

Podczas wieczoru w Sosnowcu kibice zobaczą w akcji również niepokonanego Fiodora Czerkaszyna. Wschodząca gwiazda Knockout Promotions skrzyżuje pięści z reprezentantem Argentyny. Nicolas Guido Pitto z pewnością będzie najtrudniejszym testem w karierze 23-latka.

W wadze półciężkiej formę Marka Matyi przetestuje zaprawiony w bojach Francuz Tony Averlant. Pierwotnie wrocławianin miał rywalizować z Pawłem Stępniem, ale ten doznał kontuzji podczas przygotowań w Kanadzie. Na zawodowych ringach zadebiutuje zaś Kamil Bednarek.

Karta walk gali Knockout Boxing Night #8

Walka wieczoru: Artur Szpilka (22-4, 15 K) vs Fabio Tuiach (29-6, 16 KO)

Fiodor Czerkaszyn vs Nicolas Guido Pitto
Marek Matyja (16-1-1, 7 KO) vs Tony Averlant (27-11-2, 5 KO)

Kamil Bednarek (debiut) vs Piotr Rzyman (2-2, 2 KO)

Knockout Boxing Night #8 Szpilka – Tuiach. Gdzie oglądać? Kto będzie komentował?

Kiedy: sobota 26 października

Gdzie: TVP1 (walka wieczru), TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Komentują: Piotr Jagiełło i Sebastian Szczęsny

Studio: Sylwia Dekiert

Reporter: Bogusław Solecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *