„Kobieta na krańcu świata”: podróż w czasie

Mennonici to jedna z najbardziej zamkniętych społeczności na świecie. Świadomie odrzucają elektryczność i technologię. Żyją z dala od cywilizacji, skupiając się jedynie na religii, roli i hodowli zwierząt. Jak wygląda ich życie na co dzień? Już w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 widzowie przeniosą się w czasie. Martyna zabierze ich prosto do Boliwii, gdzie poznają jej nową bohaterkę – Anę!
 
Mężczyźni noszą ogrodniczki i koszule oraz kapelusze kowbojskie. Kobiety ubrane są
w bardzo wzorzyste sukienki z kwiatowymi motywami i wielkie, białe kapelusze. Tu nikt nie wie, czym jest makijaż. Czas płynie wolno. Ludzie nie mają dostępu do książek, magazynów czy telewizji. Dzieci nazywane są jedynie imionami z Biblii, a ich edukacja kończy się na podstawowej znajomości arytmetyki.  Aż ciężko uwierzyć, że jest to opis społeczności, która funkcjonuje w XXI wieku!
Mennonici żyją w odizolowanych społecznościach wiejskich aż w 82 krajach na świecie. Odrzucają elektryczność i nowoczesną technologię. Jak wygląda życie kobiet w tej wspólnocie? Zajmują się głównie gospodarstwem domowym i zwierzętami. Nie mogą brać udziału w życiu politycznym grupy. Nie używają kosmetyków, a w konserwatywnych środowiskach – nie mogą nawet obcinać włosów.
Czwarty odcinek „Kobiety na krańcu świata” przeniesie widzów w czasie… Zaledwie 30 kilometrów od Santa Cruz, jednego z największych i najbardziej zaludnionych miast w Boliwii, Martyna pozna Anę i jej rodzinę. Jak bardzo jej świat różni się od naszego? Czym jest dla Mennonitów wolność?
PRAPREMIERA: TRAVEL CHANNEL, 30 WRZEŚNIA (SOBOTA), GODZ. 11:00
PREMIERA CZWARTEGO ODCINKA: TVN, 1 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA), GODZ. 11:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *