“Kobieta na krańcu świata”: w poszukiwaniu wolności

Już po raz dziewiąty Martyna Wojciechowska spakuje plecak i wyruszy na poszukiwanie fascynujących opowieści z nieodkrytych jeszcze zakamarków globu. Na jej podróżniczej mapie tym razem znajdzie się Ameryka Południowa oraz Azja. Nie zabraknie również ciekawych historii z Europy. Hasłem przewodnim nadchodzącego sezonu jest wolność.

 

Przez blisko osiem lat emisji programu ekipa „Kobiety na krańcu świata” zabrała widzów w niezwykłe podróże Po prawie pięćdziesięciu krajach, przedstawiając ponad siedemdziesiąt wyjątkowych kobiet. W nowym sezonie do listy miejsc, które odwiedzi Martyna, dołączą: Malezja, Mongolia, Pakistan, Japonia, Boliwia oraz Belgia.

W pierwszym odcinku podróżniczka odwiedzi Malezję i spotka się z członkami społeczności Badjao. Legenda głosi, że ich przodkowie posiadali skrzela.  Znani również jako „ludzie-ryby”, słyną z tego, że na jednym oddechu mogą wytrzymać pod powierzchnią wody nawet kilka minut i bez żadnego specjalistycznego sprzętu nurkować na głębokość 20 − 30 metrów.

Badjao, którzy spędzają całe swoje życie na łodzi, zapadają na chorobę lądową, gdy wyjdą na brzeg. Ich dzieci uczą się pływać zanim nauczą się chodzić. Mieszkają na łodziach albo w domach budowanych na palach. Dla nich dzień liczy się przypływami i odpływami - nikt nigdzie się nie spieszy, nie jest od niczego zależny.

Martyna Wojciechowska odwiedzi miejscową znachorkę Dżirajnihę, która cieszy się ogromnym zaufaniem i szacunkiem. To dzięki niej podróżniczka poznała niezwykły świat Badjao, dla których prawdziwym domem jest morze.

Premiera pierwszego odcinka na antenie TVN już 10 września o godz. 11:00

Prapremiera „Kobiety na krańcu świata” w Travel Channel, 9 września o godz. 11:00

 

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.