„Kobieta na krańcu świata”: najpiękniejsi w TVN (wideo)

W czwartym odcinku „Kobiety na krańcu świata” Martyna Wojciechowska zabierze widzów do Czadu. W społeczności Wodaabe to mężczyźni przywiązują dużą wagę do wyglądu. Gdzie można poznać tego najpiękniejszego? W niedzielę na antenie TVN prawdziwie czadowy odcinek!

 

U Wodaabe – mieszkańców Czadu, to mężczyźni zabiegają o względy kobiet. Żadna inna społeczność w Afryce nie przypisuje tak dużej wartości urodzie. Panowie stroją się i malują, korzystając z najbardziej intensywnych kolorów. Kobiety zaś obserwują i decydują, który z nich jest najpiękniejszy. To właśnie na tej podstawie wybierają męża. Doskonałym miejscem na znalezienie ukochanego jest hucznie obchodzony doroczny Festiwal Gerewol.

Martyna Wojciechowska spotka się także z siedemnastoletnią Fatimą, która wybrała Haire podczas ubiegłorocznej imprezy. Kilka miesięcy temu urodziła im się córka. Ich ślub zgodnie z tradycją powinien odbyć się w rocznicę tego wydarzenia. Co ciekawe, wśród społeczności Wodaabe mężczyzna może mieć kilka żon. Jednak to nie takie proste! Za każdą z nich trzeba zapłacić krowami, które wśród Wodaabe stanowią największy majątek. Rodzice Haire zapłacili za Fatimę aż 5 krów i kilka milionów franków środkowoafrykańskich. Zobaczcie najpiękniejszych mężczyzn z krańca świata!

 

 

PREMIERA CZWARTEGO ODCINKA: 2 GRUDNIA, NIEDZIELA, GODZ. 11:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *