„Kobiety szpiedzy” – specjalne wydanie „Wysokich Obcasów”

Zdobywały i przekazywały tajne informacje, brały udział w niebezpiecznych akcjach, prowadziły podwójne życie – w specjalnym numerze „Wysokich Obcasów” redakcja opisuje niezwykłe historie 21 agentek wywiadu. Magazyn „Kobiety szpiedzy” dostępny będzie w sprzedaży od jutra – wtorku, 13 sierpnia br.

 

 

Astrid Lindgren – znana na całym świecie autorka „Dzieci z Bullerbyn” podczas II wojny światowej pracowała w oddziale służby wywiadowczej, Ana Belén Montes była główną ekspertką Pentagonu do spraw Kuby i najważniejszym szpiegiem Fidela Castro, a Melita Stedman Norwood przez prawie 40 lat przekazywała Moskwie najważniejsze tajemnice Wielkiej Brytanii. Historie tych oraz kilkunastu innych odważnych kobiet przeczytać będzie można w specjalnym wydaniu „Wysokich Obcasów” – „Kobiety szpiedzy”.

Czytelnicy znajdą w numerze również m.in. opowieść o Macie Hari okrzykniętej agentką wszech czasów, artykuł o Krystynie Skarbek, która miała romans z autorem książek o Jamesie Bondzie – Ianem Flemingiem i stała się pierwowzorem jednej z powieściowych postaci oraz historię Josephine Baker, która podczas II wojny światowej szpiegowała dla ruchu oporu tak skutecznie, że po zakończeniu konfliktu prezydent Francji Charles de Gaulle odznaczył ją Legią Honorową.

Wyjątkowy numer „Wysokich Obcasów” w objętości 124 stron ukaże się jutro – we wtorek, 13 sierpnia br. w cenie 13,99 zł. Dostępny będzie w sprzedaży przez 3 miesiące. Wrazz wydaniem czytelnicy otrzymają 2-miesięczny dostęp do cyfrowej prenumeraty Wysokieobcasy.pl.

Magazyn „Kobiety szpiedzy” wspiera autopromocja na łamach „Gazety Wyborczej”. Działania przygotował zespół marketingu dziennika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *