MediaTVPZapowiedzi TV

„Kobiety w drodze” czwarty sezon od środy w TVP Kobieta

W środę, 12 października o godz. 17:20 TVP Kobieta zaprasza na premierowy odcinek czwartej serii przejmujących wywiadów Marty Manowskiej w cyklu „Kobiety w drodze”. Bohaterkami nowych odcinków będą m.in.: Anna Wieteska, Irena Dawid-Olczyk, Olga Bończyk i Aida Kosojan-Przybysz.

 

W nagraniach do czwartej odsłony cyklu udział wzięły niezwykłe kobiety, które w podróż pociągiem zabrała prowadząca Marta Manowska. Wśród bohaterek premierowych odcinków cyklu zobaczymy m.in.: Annę Wieteskę, Irenę Dawid-Olczyk, Olgę Bończyk i Aidę Kosojan-Przybysz. Kobiety w drodze dzielą się swoimi pasjami, odsłaniając przed widzami to, co napędza je do zmiany świata wokół siebie. Tak jak w poprzednich seriach, także i teraz antena skupi się na ważnych społecznie tematach.

Przemoc domowa nienawiść i bezwzględność zamknięta w czterech ścianach. Co roku tysiące kobiet, dzieci, a nawet mężczyzn na całym świecie staje się ofiarami przemocy ze strony drugiej, wydawałoby się bliskiej osoby, ale która zamiast troski i miłości daje lęk, strach, pozostawia rany na ciele i w psychice. Takiego mężczyznę spotkała też na swojej drodze bohaterka pierwszego odcinka czwartej serii programu „Kobiety w drodze” Anna Wieteska (emisja 12 października, godz. 17:20). Swojemu oprawcy oddała dziesięć lat życia. Dopiero po dekadzie związku w przemocy znalazła w sobie tyle siły, by zabrać dzieci i odejść. Odejść w nieznane, z dotychczasowym życiem spakowanym do jednej reklamówki, by znaleźć wolność i szczęście.

Niewolnictwo i handel ludźmi to słowa, które w XXI wieku powinny wydawać się już anachroniczne i nieaktualne. Nic bardziej mylnego, współczesne niewolnictwo istnieje, a opowie o nim bohaterka kolejnego odcinka Irena Dawid–Olczyk, Prezes Fundacji La Strada, walczącej z handlem ludźmi i niewolnictwem (19 października, godz. 17:20).

Bohaterką trzeciego odcinka będzie Aida Kosojan-Przybysz. Gruzinka, która od 30 lat pomaga ludziom odnaleźć szczęście. W szczerej rozmowie z Martą Manowską pomoże znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, podpowie jak odnaleźć siłę i moc, by kreować własne życie (26 października, godz. 17:20).

2 listopada o godz. 17:20 zobaczymy odcinek „Kobiet w drodze” z aktorką i piosenkarką Olgą Bończyk, która w programie opowie o dzieciństwie i trudnej roli łącznika między światem a niesłyszącymi rodzicami, dążeniu do spełniania marzeń i zdobyciu swojego własnego Mount Everest.

Bez wątpienia każda z bohaterek programu motywuje i inspiruje do działania. Kobiety w drodze udowadniają, że czasem trzeba naprawdę niewiele, by troska o drugiego człowieka przerodziła się w pasję. Program TVP Kobieta ukazuje życiowe drogi kobiet, które zmieniają świat, a intymne rozmowy prowadzone w przedziale pociągu pozwalają widzom na wkroczenie do ich świata.

Partnerem programu jest PKP IC.

Fot. Ewa Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *