DVB-TMediaTVPZapowiedzi TV

„Kobiety w drodze” – ruszyły zdjęcia do trzeciej serii programu TVP Kobieta

Rozpoczęły się zdjęcia do trzeciej serii, cenionego przez widzów TVP Kobieta, cyklu Marty Manowskiej „Kobiety w drodze”. Bohaterkami nowych odcinków będą m.in.: Urszula Mela, Edyta Golec, mjr Ewa Bartkowska oraz Anna Kisiel. Emisja premierowego odcinka trzeciej serii programu w czwartek, 10 marca o godz. 17:20 na antenie TVP Kobieta.

 

W nagraniach do trzeciej odsłony cyklu udział wzięły niezwykłe kobiety, które w podróż pociągiem zabrała prowadząca Marta Manowska. Wśród bohaterek, premierowych odcinków cyklu zobaczymy m.in.: psychologa i psychotraumatologa Urszulę Melę, mamę podróżnika Jaśka Meli, Edytę Golec z dobrze znanego widzom zespołu „Golec uOrkiestra”, major Ewę Bartkowską, dyrektorkę Zakładu Karnego w Czarnem oraz lekarkę medycyny sądowej – Annę Kisiel. Bohaterki programu Marty Manowskiej dzielą się swoimi pasjami, odsłaniając przed widzami to, co napędza je do zmiany świata wokół siebie.

Mama Jaśka Meli, Pani Urszula, opowie o tym jak radzić sobie w życiu z przeciwnościami i jak żyć dalej, pomimo licznych dramatów. Pożar domu, śmierć młodszego dziecka, tragiczny wypadek Jasia. Czy można poradzić sobie w życiu z cierpieniem i czy ma ono głębszy sens, opowie językiem psychologa i psychotraumatologa, którym jest z zawodu, ale przede wszystkim słowami kobiety i matki.
Edyta Golec zdradzi widzom, że jest przede wszystkim mamą, a dopiero potem artystką – muzykiem i wokalistką Golec uOrkiestry. Opowie o swojej licznej rodzinie, małżeństwie i życiu w górach. W tym odcinku poznamy nie tylko różne tradycje ludzi Beskidu Żywieckiego, ale dowiemy się w czym tkwi źródło upartości górali. Edyta Golec opowie także o działalności Fundacji Braci Golec, wspierającej młode talenty w rozwijaniu muzycznych pasji.
Z major Ewą Bartkowską prowadząca rozmawiać będzie o tym, jak godzi życie prywatne z pracą w służbie więziennej – w jednym z największych zakładów karnych w Polsce, w którym jest ok. 1700 osadzonych. Czy da się emocjonalnie rozdzielić te dwa światy i czy towarzyszy temu codzienny lęk? Czy w więzieniu czuje się bezpieczna? Rozmowy o świecie zamkniętym dla osób z zewnątrz, w którym toczy się codzienność pełna prób samookaleczania, grepsów oraz przekupstwa, słucha się niczym scenariusza najlepszego filmu sensacyjnego.
Anna Kisiel, kolejna bohaterka „Kobiet w drodze”, sama o sobie mówi, że jest „lekarzem ostatniego kontaktu”. Dlaczego wybrała tak trudny zawód, w którym udział w sekcji zwłok to niemalże codzienna rutyna? Ten odcinek to prawdziwa podróż między światami, bo bohaterka zdradza widzom co mówią nam umarli i czego mogą nas jeszcze nauczyć. Bez wątpienia każda z tych kobiet motywuje i inspiruje do działania, a jego bohaterki udowadniają, że czasem trzeba naprawdę niewiele, by troska o drugiego człowieka przerodziła się w pasję. Program TVP Kobieta ukazuje życiowe drogi kobiet, które zmieniają świat, a intymne rozmowy prowadzone w przedziale pociągu pozwalają widzom na wkroczenie do ich świata. Partnerem programu jest PKP IC.
 TVP Kobieta zaprasza widzów na trzecią serię programu od 10 marca, w czwartki o godz. 17:20

fot: TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *