MediaTVPZapowiedzi TV

Kocham Cię, Polsko! – w 11. edycji nowe rundy

Znani aktorzy, sportowcy, muzycy, odświeżona formuła, cieszący się sympatią telewidzów prowadzący – po zimowej przerwie na ekrany wraca program „Kocham Cię, Polsko!”. Zobaczymy go już w wiosennej ramówce TVP2. Premiera nowych odcinków w sobotę 3 marca o 20:05.

PO LIFTINGU

W 11. edycji pojawią się dwie nowe rundy: Kronika niepodległa i Sport. W pierwszej z nich uczestnicy będą musieli wcielić się w prezentera wiadomości i przeczytać z promptera kronikę wydarzeń z wylosowanego roku, uzupełniając brakujące w tekście wyrazy. Kronika niepodległa ma przypomnieć widzom najbardziej przełomowe wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne z ostatnich 100 lat. Druga z nowych konkurencji, czyli Sport, również odnosi się do minionego stulecia, ale przywołuje ważne wydarzenia sportowe. Uczestnicy odpowiadają na pytania, a następnie oglądają archiwalne materiały wideo i zdjęcia dotyczące danego zagadnienia.

ZNANE, LUBIANE

Poza nowościami zobaczymy dobrze znane, lubiane konkurencje, takie jak Urodziny, Co ludzie powiedzą, Głuchy telefon czy Kalambury. Drobna zmiana czeka rundę Polszczyzna, polegającą na tym, że uczestnicy ubrani w pudła z naklejonymi z przodu i z tyłu literami muszą ustawiać się w odpowiedniej kolejności, aby ułożyć odpowiednie wyrazy. W tym sezonie każdą z dwóch drużyn wesprze jedna osoba wybrana spośród publiczności.

OPORNY UCZEŃ I SZATAN

W spocie promującym nową edycję Tomasz Kammel i Antek Królikowski odgrywają scenę nawiązującą do komedii „Dzień świra” Marka Koterskiego, ale też do samego programu „Kocham Cię, Polsko!”. Mało pojętny uczeń, w którego wciela się Antek, trzyma w rękach pudełko, wyglądające identycznie jak wybuchowy prezent z rundy Urodziny. Choć w spocie nie występuje Barbara Kurdej-Szatan, aktorka pozostanie prowadzącą program.

ROZRYWKA PLUS

„Kocham Cię, Polsko!” to format, którego formuła zgrabnie łączy elementy rozrywkowe i edukacyjne. Widz dostaje porcję wiedzy, zabawy, ma też okazję obserwować, jak znane osoby radzą sobie z różnymi zadaniami, a nawet z nimi… rywalizować odpowiadając na pytania przed telewizorem. W poprzednim sezonie średnia oglądalność programu wyniosła 1,96 mln widzów.

Premiera nowych odcinków „Kocham Cię, Polsko!” już od soboty 3 marca w TVP2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *