„Kolęda na cały rok!” Wojciech Młynarski i artyści

16 listopada br. ukazał się album „Kolęda na cały rok!” z tekstami Wojciecha Młynarskiego, które zaśpiewały gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz teatralnej, m.in. Alicja Majewska, Grzegorz Turnau, Artur Andrus i Wiktor Zborowski. Dystrybutorem płyty jest Wydawnictwo Agora.

 

Teksty kolęd, które znalazły się na płycie, zostały odkryte przez syna Wojciecha Młynarskiego – Jana, już po śmierci artysty.

– Kilka miesięcy po śmierci Taty odważyłem się otworzyć teczki z jego maszynopisami, które rzetelnie archiwizował przez lata. Może chciałem pobyć z nim sam na sam, bo nie mieliśmy zbyt wielu do tego okazji. Może chciałem go lepiej poznać. Znalazłem kolędy. Równie piękne jak te staropolskie śpiewane od pokoleń w każdym domu. Celebrowane niezależnie od tego, czy ktoś wierzy w Cud Betlejemski, czy nie. Wiedziałem, że napisał jedną kolędę. Nie wiedziałem, że jest ich dużo więcej. Wszystkie kolędy, które udało się zamieścić na niniejszej płycie, mówią o tym, co było dla Taty tak ważne, chociaż czasem tak trudne do zdobycia. O wybaczaniu, o nadziei i nade wszystko o samotności, na którą w Święta Bożego Narodzenia nie powinno być miejsca w żadnym domu i żadnym sercuopowiada o odkryciu kolęd Jan Emil Młynarski.

Na płycie usłyszeć będzie można m.in. Alicję Majewską, Natalię Przybysz, Grzegorza Turnaua, Artura Andrusa, Mariana Opanię, Wiktora Zborowskiego oraz samego Wojciecha Młynarskiego w duecie z synem Janem. Piosenki te są na tyle uniwersalne w swoim wydźwięku, że nadają się do słuchania nie tylko w czasie świąt.

Album „Kolęda na cały rok!”” można kupić m.in. Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00 od 16 listopada br. Płyta jest dostępna także w cyfrowych serwisach streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *