Kolejna runda playoffów w NASCAR Cup Series w Motowizji

Wyścig South Point 400 na torze Las Vegas Motor Speedway, który odbędzie się już w najbliższy weekend, będzie początkiem kolejnej rundy tegorocznej fazy playoff. W walce o tytuł mistrzowski pozostała dwunastka kierowców. Pierwsza transmisja w Motowizji już w poniedziałek 27 września o godz. 18.00.

 

Po niezwykle emocjonującym wyścigu na torze Bristol Motor Speedway poznaliśmy pierwszą czwórkę kierowców, która w tym sezonie pożegnała się z walką o mistrzostwo. Aric Almirola, Kurt Busch, Tyler Reddick i Michael McDowell, którzy jeszcze przed trzema tygodniami świętowali awans do playoffów, teraz są już za burtą walki o tytuł mistrzowski. Na przestrzeni ostatnich trzech wyścigów każdy z nich borykał się z większymi lub mniejszymi problemami, które uniemożliwiły im awans. Końcówka walki o awans była jednak niezwykle emocjonująca. Reddickowi i Almiroli zabrakło raptem dwóch punktów do awansującego Williama Byrona, a w przypadku Kurta Buscha strata wynosiła tylko sześć punktów.

Czołowa dwunastka rozpocznie dalszą walkę o mistrzostwo na klasycznym 1,5-milowym owalu znajdującym się w Las Vegas. Obiekt zwany “Diamentem Pustyni” pojawia się w kalendarzu dwukrotnie. Pierwszy tegoroczny wyścig w “stolicy hazardu” padł łupem Kyle’a Larsona, który zwyciężył także w ostatnim wyścigu w Bristolu i rozpoczyna kolejną fazę playoffów jako lider. W minionych latach Joey Logano i Martin Truex Jr – obaj walczący o mistrzostwo – triumfowali w Nevadzie najczęściej.

Oprócz Larsona do dalszej walki o mistrzostwo ze sporym zapasem punktowym awansowali Martin Truex Jr i Denny Hamlin, którzy podobnie jak kierowca Chevroleta #5, wygrywali wyścigi podczas minionej rundy fazy playoff. Do dalszej walki pewnie awansowali także Blaney, Harvick, Logano i Keselowski. Nieco mniej punktów uzbierał Chase Elliott, który podczas wyścigu w Bristolu wdał się w konflikt z Kevinem Harvickiem. Drobna szarpanina i długa dyskusja nie złagodziła emocji pomiędzy tą dwójką. Kevin Harvick zarzucał Elliottowi celowe utrudnianie jazdy poprzez blokowanie, które spowodowało utratę jego prowadzenie i w konsekwencji porażkę z Larsonem. Chase Elliott był równie mocno poruszony i niezadowolony z wcześniejszym manewrów Harvicka, które zmusiły go do zjazdu do alei serwisowej. Ostatnia czwórka wciąż obecna w walce o mistrzostwo to Bowman, Busch, Bell i Byron.

Runda dwunastu rozpocznie się na Las Vegas Motor Speedway, retransmisja wyścigu na antenie Motowizji już w poniedziałek 27 września o godzinie 18:00. Kolejne wyścigi na żywo w niedzielę 3 i 10 października. Kierowcy będą ścigali się na Talladega Superspeedway i na rovalu w Charlotte. Za mikrofonem jak zwykle usiądą Szymon Tworz i Michał Budziak.

Transmisje NASCAR we wrześniu i październiku na antenie Motowizji:

NASCAR 2021 Las Vegas Motor Speedwayretransmisja wyścigu – poniedziałek, 27 września, godz. 18:00

NASCAR 2021 Talladega Superspeedwaytransmisja wyścigu – niedziela, 3 października, godz. 20.00

NASCAR 2021 Charlotte Motor Speedway – Rovaltransmisja wyścigu – niedziela, 10 października, godz. 20.00

NASCAR 2021 Texas Motor Speedwaytransmisja wyścigu – niedziela, 17 października, godz. 20.00

NASCAR 2021 Kansas Speedwaytransmisja wyścigu – niedziela, 24 października, godz. 21.00

NASCAR 2021 Martinsville Speedwaytransmisja wyścigu – niedziela, 31 października, godz. 19.00

Podsumowania NASCAR:

NASCAR 2021 Las Vegas Motor Speedwaypodsumowanie wyścigu – wtorek, 28 września, godz. 22:00

NASCAR 2021 Talladega Superspeedwaypodsumowanie wyścigu – wtorek, 5 października, godz. 22.00

NASCAR 2021 Charlotte Motor Speedway – Rovalpodsumowanie wyścigu – wtorek, 12 października, godz. 22.00

NASCAR 2021 Texas Motor Speedwaypodsumowanie wyścigu – wtorek, 19 października, godz. 22.00

NASCAR 2021 Kansas Speedwaypodsumowanie wyścigu – wtorek, 26 października, godz. 22.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *