Kolejne koprodukcje TVP

29 marca na ekrany kin w całej Polsce wchodzą dwa filmy, których koproducentem jest Telewizja Polska – zdumiewająca historia polskiej zakonnicy Faustyny Kowalskiej „Miłość i Miłosierdzie” oraz najlepszy od dekad polski horror „Wilkołak”.

 

„Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata to niezwykła opowieść o dziele życia świętej Faustyny Kowalskiej. Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus. Świadectwo polskiej zakonnicy, zapisane w słynnym na cały świat „Dzienniczku” oraz cudowny obraz, który zleciła namalować, dały początek ogólnoświatowemu kultowi, który rozprzestrzenił się pomimo papieskiego zakazu. Film odkrywa nieznane fakty i związki pomiędzy cudownym obrazem z Polski a Całunem Turyńskim – jedną z najświętszych relikwii chrześcijaństwa.

W roli głównej w filmie „Miłość i Miłosierdzie” wystąpi Kamila Kamińska, a w obsadzie widzowie zobaczą także: Macieja Małysa, Janusza Chabiora, Remigiusza Jankowskiego, Piotra Cyrwusa, Jacka Borkowskiego, Tadeusza Chudeckiego.

Kolejną koprodukcją TVP, którą już od 29 marca widzowie będą mogli obejrzeć w kinach, jest horror „Wilkołak”. Nagrodzony na festiwalach w Gdyni, Chicago i Tallinie obraz w reżyserii Adriana Panka to budząca grozę opowieść rozgrywająca się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci wyzwolonych z obozu GrossRoosen zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu. Ich opiekunką jest dwudziestoletnia Hanka, była więźniarka. Mali bohaterowie próbują powoli odzyskać resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą bowiem wypuszczone przez esesmanów obozowe wilczury, które osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia… Na wielkim ekranie widzowie zobaczą m.in. Kamila Polnisiaka, Nicolasa Przygodę, Sonię Mietielicę i Danutę Stenkę.

„Miłość i Miłosierdzie” oraz „Wilkołak” to kolejne już po „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”, „Ułaskawieniu”, „Córce trenera” i „Kurierze” koprodukcje Telewizji Polskiej, które widzowie mogą oglądać w tym roku w kinach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *