PolecaneSieci kablowe

Nowe programy ukraińskie na platformie IPTV AVIOS

Sześć nowych programów ukraińskich całkowicie bezpłatnie uruchomiła wrocławska spółka AVIOS – ogólnopolski dystrybutor telewizji w systemie IPTV. Kanały prezentowane są testowo. Docelowo mają wejść w skład dodatkowego pakietu obcojęzycznego.

 

– Od dłuższego czasu udostępniamy dwa programy ukraińskie w pakiecie podstawowym, mając na względzie klientów pochodzących zza wschodniej granicy – mówi Andrzej Andruszków, prezes zarządu AVIOS Sp. z o. o. Po wybuchu wojny, gdy zaczęli napływać uchodźcy, natychmiast podjęliśmy rozmowy z ukraińskimi nadawcami w celu pozyskania dodatkowego contentu. Niestety, na przeszkodzie stanęły przepisy i licencje. Wielu nadawców mogło dystrybuować programy tylko na terenie Ukrainy. W końcu jednak udało nam się pozyskać sześć programów. Od razu zdecydowaliśmy się na zakup.

Na przeszkodzie stanął jednak problem z właściwym odbiorem programów. Na mocy porozumienia z nadawcami do czasu uzyskania stabilnego sygnału osadzono więc streamy internetowe.

– W IPTV kanał telewizyjny i stream są dla widza nierozróżnialne. Ukraińskie streamy mogą być jednak nie do końca stabilne, więc zdecydowaliśmy się umieścić je nie na liście programów, lecz w zakładce AVIOS free VOD dostępnej bezpłatnie dla wszystkich odbiorców telewizji AVIOS.mówi Marcin M. Drews, menedżer projektu. Zakładka AVIOS free VOD to nasz nowy projekt, który zamierzamy rozwijać właśnie poprzez implementację ciekawych internetowych streamów i innych materiałów spoza głównego nurtu.

Uprzednio osadzono tam kilka materiałów vlogerskich, które swego czasu dystrybuowane były poprzez TOYA GO VOD. Materiały te są bezpłatne i dystrybuowane w AVIOS pro publico bono w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

Docelowo kanały ukraińskie zaistnieć mają w ofercie AVIOS jako obcojęzyczny pakiet dodatkowy (drugi taki po popularnym niemieckojęzycznym). Same streamy będą dostępne co najmniej do 1 września. Jeśli do tego czasu wrocławski dystrybutor otrzyma odpowiedni sygnał L2, kanały znajdą się w promocyjnym pakiecie dodatkowym. Jeśli prace techniczne się przedłużą, automatycznie przedłuży się BEZPŁATNY okres testowy. Cena pakietu będzie możliwie jak najniższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *