Internet & Gry - Reklama

Komunikator Gadu-Gadu już wkrótce może mieć nowego właściciela

Komunikator Gadu-Gadu już wkrótce może mieć nowego właściciela, który zamierza ożywić platformę i wprowadzić wiele innowacji.

 

 

 

Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, Grupa Sare rozpoczęła negocjacje w sprawie warunków kupna komunikatora GG z Xevin Consulting Limited – jego obecnym właścicielem. Wartość transakcji szacowana jest na 2,4 miliona złotych. Przedstawiciele Sare zapewniają, że mają wiele pomysłów na rozwój komunikatora i przywrócenie mu dawnej świetności. Grupa chce m. in. reaktywować pocztę internetową GG. Ta ma zostać połączona z komunikatorem, by ułatwić użytkownikom korzystanie z niej.

Sam komunikator ma być natomiast bardziej zintegrowany ze stronami internetowymi.

„Technologie analityczne ruchu użytkowników stron www, jakimi dysponuje Spółka, pomogą zaoferować jej Klientom zupełnie nową, kompleksową usługę” zapowiada Sare. „Mamy precyzyjnie określone cele i założenia związane z rozwojem GG. Jako eksperci w dziedzinie poczty elektronicznej oraz e-mail marketingu, jesteśmy w stanie przewidzieć i zdefiniować trendy oraz następujące zmiany w tej dziedzinie”zapewnia Dariusz Piekarski, prezes Grupy Sare.

„Połączenie komunikatora i web analityki z pewnością zaowocuje nową ofertą dla sektora biznesowego. Potencjał, jakim możemy mieć szansę dysponować dzięki Gadu-Gadu, jest w naszej ocenie ogromny”mówi Tomasz Kusy, dyrektor działu programowania w Sare.

„Byliśmy pozytywnie zaskoczeni statystykami dotyczącymi komunikatora. Wystarczy spojrzeć na publicznie dostępne dane o liczbie zainstalowanych aplikacji mobile, liczbie aktywnych użytkowników, jaki i nowych rejestracji. Obecnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby deklarować szczegóły planowanych projektów na bazie GG. Mogę jednak zapewnić, że intensywnie analizujemy różne warianty i jesteśmy nastawieni bardzo optymistycznie” – podkreśla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *