Koncert Davida Krakauera i Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego w TVP Kultura

W niedzielę, 8 marca o godz. 15:40 TVP Kultura zaprasza widzów na koncert zarejestrowany podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej „Eufonie 2019”.

 

 

 

 

Podczas zeszłorocznego festiwalu „Eufonie” na jednej scenie spotkało się kilka pokoleń uzdolnionych muzyków – David Krakauer, znany na całym świecie amerykański klarnecista, wykonujący muzykę klezmerską, jazz i współczesną muzykę eksperymentalną oraz Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, którą tworzy kilka pokoleń muzyków związanych z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach.

Ta niezwykła artystyczna fuzja była możliwa dzięki zamiłowaniu do jazzu, otwartości na współpracę, chęci eksperymentowania i tworzenia oraz – oczywiście – z miłości do muzyki klezmerskiej, pozwalającej powrócić do miejsc na styku kultur. Wspólny występ muzyków z Pogranicza i Davida Krakauera, oparty na różnych muzycznych stylach porwał widzów w niezapomnianą, artystyczną podróż – miał charakter fascynującego, międzykulturowego dialogu, a także przybliżył wielopokoleniową i wielokulturową Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego szerszej publiczności.

„Eufonie 2019 – David Krakauer i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego” – premiera 8 marca o godz. 15.40 na antenie TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *