MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci” 6 grudnia

Fundacja Polsat w 2021 roku świętuje dwudziestopięciolecie. W dniu urodzin organizacji zaplanowano specjalne jubileuszowe wydarzenie z udziałem znakomitych artystów. Na scenie między innymi Krzysztof Zalewski, Ewa Farna, Dawid Kwiatkowski, Kayah, Viki Gabor, Patrycja i Grzegorz Markowscy, a także Krzysztof i Chris Cugowscy. W roli prowadzących Krzysztof Ibisz i Adam Zdrójkowski. Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci” na żywo w poniedziałek 6 grudnia od godz. 20:00 w Polsacie.

 

Ćwierć wieku z Fundacją Polsat

25 lat temu, 6 grudnia 1996 roku, Fundacja Polsat rozpoczęła swoją działalność statutową. Została powołana do życia przez Zygmunta Solorza i Telewizję POLSAT, która jako pierwsza stacja komercyjna w Polsce zaangażowała się w działalność charytatywną. Celem Fundacji Polsat od zawsze było i jest ratowanie zdrowia i życia dzieci. Od ćwierć wieku dofinansowuje ich leczenie i rehabilitację, a także remontuje oddziały dziecięce w całej Polsce i kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, z którego korzystają mali pacjenci.

Historie pełne wzruszeń

– Pomagamy już od ponad dwóch dekad, niesiemy pomoc dzieciom, bezpośrednio wspierając ich leczenie. I my, i przede wszystkim dzieci, jesteśmy wdzięczni tym, którzy każdego dnia pomagają i ratują ich życie. W tym wyjątkowym dniu – 6 grudnia – chcielibyśmy podziękować wszystkim, dzięki którym nasza działalność jest możliwamówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat. W dniu urodzin Fundacji, Telewizja POLSAT organizuje wyjątkowy koncert, podczas którego widzowie poznają niezwykłe i pełne wzruszeń historie podopiecznych Fundacji Polsat, którzy dzięki jej wsparciu osiągnęli to, co na początku wydawało się niemożliwe.

Wieczór z muzycznymi gwiazdami

Tego wieczoru na scenie: Ewa Farna, Kayah, Viki Gabor, Alicja Majewska, Małgorzata Walewska, Krzysztof Zalewski, Paweł Domagała, Maciej Maleńczuk, Dawid Kwiatkowski, Andrzej Piaseczny, Michał Bajor czy Arka Noego. Do tego wyjątkowe, rodzinne duety: Patrycja i Grzegorz Markowscy oraz Krzysztof Cugowski wraz ze swoim najmłodszym synem – Chrisem. W koncercie zaplanowano udział również obdarzonej przepięknym głosem Karolinki – podopiecznej Fundacji Polsat – w towarzystwie chóru Sound’n’Grace. To niezwykłe i pełne wzruszeń wydarzenie muzyczne stanowi podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że magia pomagania trwa od 25 lat. W roli prowadzących Krzysztof Ibisz i Adam Zdrójkowski.

Ponad ćwierć miliarda złotych dla małych pacjentów

– Każdego dnia podopieczni Fundacji mogą liczyć na znacznie więcej niż tylko wsparcie finansowe. Pracownicy Fundacji spędzają wiele godzin czytając listy i rozmawiając z rodzicami dzieci, którym pomagamy. Dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy tego dnia razem z nami będą świętować ten wyjątkowy jubileusz oraz lekarzom i darczyńcom, których wsparcie jest dla nas niezwykle ważne – mówi Małgorzata Nawrocka, Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą prawie 40 00 małych pacjentów i wsparła finansowo ponad 2 600 szpitali i ośrodków medycznych oraz szkoły, przedszkola i ośrodki pieczy zastępczej w całym kraju. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd ponad ćwierć miliarda złotych.

Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci” w poniedziałek 6 grudnia od godz. 20:00 w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *