Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci” w Polsacie

Transmisja na żywo z wydarzenia w Rybniku w niedzielę 12 września o godz. 15:40. Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci” dedykujemy wszystkim wspaniałym rodzicom, którzy z takim poświeceniem zajmują się dzień i noc swoimi chorymi dziećmi i z całych sił walczą o ich zdrowie i życie. To impreza także dla wszystkich dzieci zgromadzonych przed telewizorami i na placu w Rybniku. Usłyszymy piosenki, które kochają zarówno najmłodsi, jak i dorośli. W roli prowadzących Krzysztof Ibisz i Adam Zdrójkowski.

 

Pierwsza taka fundacja

Fundacja Polsat jest pierwszą fundacją powołaną przez telewizję komercyjną, która już od 25 lat pomaga dzieciom. Dofinansowuje ich leczenie i rehabilitację. Remontuje także oddziały dziecięce w całej Polsce, kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, z którego korzystają dzieci przebywające w szpitalach. Każdego dnia, podopieczni Fundacji mogą liczyć na znacznie więcej niż tylko wsparcie finansowe. Pracownicy Fundacji spędzają wiele godzin na czytaniu listów oraz prowadzeniu rozmów z rodzicami chorych dzieci towarzysząc w ich codzienności.

Celem zdrowie najmłodszych

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 38 932 małych pacjentów i wsparła finansowo 2641 szpitali oraz ośrodków medycznych, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, a także placówki, w których przebywają dzieci w pieczy zastępczej. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała ponad 262 miliony złotych.

Artyści kochani przez dzieci i rodziców

– Co roku organizujemy wyjątkowe koncerty, na których bawią się całe rodziny, przy piosenkach artystów, kochanych przez dzieci i przez rodziców. I tak będzie też, w niedzielę, 12 września w Rybniku. Zostanie zorganizowany koncert wielkich emocji. Na scenie wystąpią: Cleo, Magda Bereda, Enej, Viki Gabor, Grubson, Dawid Kwiatkowski, Natalia Nykiel, Kasia Mosek, Grott Orkiestra, Sławomir, Antek Smykiewicz, Michał Szpak, Sound’n’Grace oraz Roxie Węgiel – zdradza Nina Terentiew, Dyrektor Programowa Telewizji POLSAT.

Wyjątkowe koncerty to już tradycja

– Te koncerty to już nasza tradycja. Radość na twarzy dzieci jest dla nas najważniejsza, nie tylko gdy powracają do zdrowia, ale także, a może przede wszystkim, na co dzień gdy mogą bawić się, spędzać czas z rówieśnikami i rodzicami, chociażby podczas wyjątkowych koncertów, jak ten który będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę – mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Ćwierćwiecze pomocy, bo „Jesteśmy dla dzieci”

– Fundacja Polsat  celebruje swoje dwudzeistopięciolecie. Ćwierćwiecze pomocy niesionej chorym dzieciom to wyjątkowa okazja do zabawy, ale to także kolejne cele i wyzwania. Niejednokrotnie, od samego początku, wspomagając naszych podopiecznych, remontując oddziały szpitali czy realizując inne przedsięwzięcia, pokazywaliśmy, że niemożliwe dla nas nie istnieje w myśl naszego hasła „Jesteśmy dla dzieci”mówi Małgorzata Nawrocka, Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.

Pionierski projekt „Verano dla dzieci”

– W tym roku ruszyliśmy z pionierskim projektem „Verano dla dzieci”. Jego celem jest pomoc dzieciom z przewlekłymi chorobami układu oddechowego powstałymi wskutek zanieczyszczonego powietrza i smogu. W ramach projektu zorganizowane będą cztery turnusy rehabilitacyjne w Kołobrzegu. Pierwszy turnus odbędzie się w październiku i udział w nim wezmą dzieci z województwa śląskiego. W pierwszej kolejności są rozpatrywane wnioski z Rybnika, Zabrza, Pszczyny i Wodzisławia Śląskiego, z miast gdzie zanieczyszczenie powietrza jest jednym z największych. To długofalowy projekt strategicznie wpisany w działania Grupy Polsat Plus oraz Stowarzyszenia Program Czysta Polska w zakresie walki ze smogiem i poprawy jakości życia dzieci – dodaje Małgorzata Nawrocka, Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.

Wsparcie Województwa Śląskiego i Miasta Rybnik

Koncert jest organizowany przy wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Prezydenta Miasta Rybnik Piotra Kuczery. Współorganizatorem wydarzenia jest Ars Cameralis.

Projekt Fundacji Polsat „Verano dla dzieci” jest realizowany we współpracy z Marszałkiem Województwa Śląskiego.

Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci” w niedzielę 12 września o godz. 15:40 w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *