ARTE.tvMediaZapowiedzi TV

Koncert Hania Rani z festiwalu Nancy Jazz Pulsations na żywo w ARTE.TV

Hania Rani powraca ze swoim nowym albumem „Home”, który stanowi kontynuację poprzedniej płyty i opowiada o miejscu, które staje się naszym domem, czasami przez przypadek, a czasami z wyboru. Artystka rozpocznie trasę koncertową 2 października w Polsce i zagra również we Francji na festiwalu Nancy Jazz Pulsations. Jest to niezwykła okazja do posłuchania nowych kompozycji Hani na jubileuszowej 50. edycji festiwalu. Polscy fani jej twórczości mogą zobaczyć transmisję na żywo z tego wydarzenia w czwartek, 12 października o godzinie 21:00 na darmowej platformie streamingowej ARTE.tv pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/116567-002-A/hania-rani/.

 

Współcześnie uważana jest za jedną z wybitniejszych pianistek. Jej koncerty to istne spektakle, a twórczość stale przekracza znane nam granice kulturowe i gatunkowe. Genialnie odnajduje się w muzyce neoklasycznej, tworząc utwory subtelne i dogłębnie poruszające. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, wielokrotnie nagradzaną za swoją twórczość. Zaczynając swoją karierę, już w 2019 roku, wygrała plebiscyt „Sanki” za najciekawszy debiut na polskiej scenie muzycznej. Rok później ponownie potwierdziła swój talent, zdobywając aż cztery Fryderyki, m.in. w kategorii Alternatywny Album Roku. Hania Rani stała się ambasadorką polskiej muzyki na międzynarodowej scenie muzycznej, a bilety na koncerty w Polsce wyprzedają się błyskawicznie. Wszyscy, którzy nie dostaną się na występy artystki w Polsce zaplanowane na początek października, dzięki bezpłatnej platformie VOD ARTE.tv, mogą zobaczyć jej koncert na żywo podczas festiwalu Nancy Jazz Pulsations. Na to wydarzenie co roku przybywa około stu tysięcy osób, a jego znakiem rozpoznawczym stał się program tworzony przez nieszablonowe połączenie gwiazd, wśród których znalazła się polska artystka. Jej występ odbędzie się w czwartek, 12 października o godz. 21:00. Niewątpliwie i tym razem Hania Rani przeniesie publiczność w magiczne zakątki muzycznego świata.

Hania Rani nie boi się wyzwań i chętnie eksperymentuje z różnymi dźwiękami i muzycznymi połączeniami, takimi jak ambient czy muzyka elektroniczna jako eklektyczne uzupełnienie klasycznych kompozycji. Garściami czerpie także z muzyki filmowej. Tworzy subtelną, wrażliwą muzykę, a jej romantyczne, melancholijne, nastrojowe i hipnotyczne melodie, przynoszące nieraz na myśl twórczość Agnès Obel, dają poczucie zatracenia czasu i przestrzeni. Artystka wydała dotąd 8 albumów. Jej talent przyciągnął uwagę słuchaczy z całego świata, co zaowocowało kontraktem z prestiżową brytyjską wytwórnią Gondwana Records. Często możemy usłyszeć ją również na płytach innych znanych artystów, jak chociażby Patricka Watsona. Niedługo jej nazwisko może stać się najważniejszym i najbardziej ekscytującym odkryciem europejskiej sceny muzycznej.

Fani twórczości Hani Rani mogą zobaczyć transmisję jej koncertu z Nancy Jazz Pulsations już 12 października o godz. 21:00 na ARTE.tv pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/116567-002-A/hania-rani/. Koncert będzie dostępny przez kilka miesięcy w sekcji koncertowej bezpłatnej platformy VOD ARTE.tv.

foto. materiał prasowy ARTE.TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *