Radio

Koncertowy Sylwester Polskiego Radia

Polskie Radio na sylwestrowy wieczór przygotowało propozycje dla miłośników różnych gatunków muzycznych. Radiowa impreza to koncerty gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, ale także muzyka poważna w sylwestrowym koncercie Filharmonii Narodowej.

 

W związku z panującą pandemią i wprowadzonymi obostrzeniami, w tym roku noc sylwestrowa nie będzie taka, jak zwykle. Brak możliwości udziału w dużych wydarzeniach kulturalnych, nie jest jednak żadną przeszkodą w obcowaniu ze znakomitą muzyką i zabawą w doborowym towarzystwie. Polskie Radio przygotowało wiele różnorodnych propozycji, a dostęp do nich będzie możliwy na falach radiowych, w Internecie, technologii DAB+ i aplikacji Polskiego Radia.

Zapraszamy do słuchania i oglądania multimedialnego Koncertowego Sylwestra Polskiego Radia. W ramach tego niezwykłego wydarzenia zaprezentowane zostaną koncerty niezawodnych polskich gwiazd. Wystąpią: JareckiMałgorzata OstrowskaWojciech CugowskiLanberryIzabela TrojanowskaŁąki Łan i Kamp!.

Noworoczne życzenia o północy przekaże słuchaczom Prezes Zarządu Polskiego Radia Pani Agnieszka Kamińska. Występy, już od godz. 19:00, będzie można obejrzeć na stronie www.polskieradio.plwww.polskieradio.24.pl i na kanałach Polskiego Radia w serwisach YouTube i Facebook.

WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU 

Koncertowy Sylwester Polskiego Radia to niepowtarzalna szansa na umożliwienie słuchaczom kontaktu z artystami i bezpłatny udział w wydarzeniu muzycznym. Przedsięwzięcie jest inauguracją Sceny Muzycznej Polskiego Radia – nowego cyklu multimedialnych koncertów z internetowym udziałem publiczności.
Na antenie radiowej Jedynki po godz. 20 zaprezentowana zostanie audycja “Sylwester z Jedynką”, którą poprowadzi Zbigniew Zegler. W ramach audycji będzie można wysłuchać retransmisji koncertu Izabeli Trojanowskiej, a po północy koncertu Lanberry. Od 2.00 do 5.00, w ramach pasma “Sylwester z Jedynką – dogrywka” przy mikrofonie pojawi się Damian Sikorski.
Program 2 Polskiego Radia zaprasza od godz. 20 na transmisję Koncertu Sylwestrowego z Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej. Orkiestrę Filharmonii poprowadzi jej Dyrektor Artystyczny – Maestro Andrzej Boreyko. W programie: polki, walce, polonezy i inne dzieła o lżejszym charakterze. Transmisja będzie dostępna na stronie internetowej i na antenie Dwójki. Od godz. 22:00 do 7:00 słuchaczom towarzyszyć będą Andrzej Zieliński i Roch Siciński. 
Na antenie Trójki od godz. 16:00 zapraszamy na audycję muzyczną Justyny Grabarz – “Szpilki, czy ciepłe kapcie”. Od godz. 18:00 rozpocznie się “Domówka z Trójką”, którą poprowadzi Tomasz Żąda. Po godz. 22:00 do wspólnej zabawy zapraszają DJ-e: Mike Polarny w audycji “Sylwester w tropikach z Trójką”, a następnie Michał Margański i Norbert Borzym z “Toastem za Nowy Rok”
Przygotowania do powitania Nowego Roku, radiowa Czwórka rozpocznie już od godz. 19 audycją Uli Kaczyńskiej “Sylwestrowy starter”“Sylwester z Czwórką” od godz. 21 to specjalne, imprezowe sety zaprzyjaźnionych z rozgłośnią DJ-ów. Nowy Rok ze słuchaczami spędzą Kamil Jasieński i Mateusz Kulik.
 
Polskie Radio Dzieciom planuje zabawę dla całej rodziny. Już od godziny 20 za mikrofonem zasiądzie Adam Dobrzyński, znany z audycji “Co nam w duszy gra?”, “Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego” i “Stare, znane, zapomniane”. Na początek antena proponuje dużo muzyki tanecznej dla dzieci, stopniowo przechodzącej w tę dla rodziców. Sylwester z Polskim Radiem Dzieciom potrwa do godz. 6.
Na antenach Polskiego Radia zaplanowane jest też na godz. 20.00 orędzie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *