Koncesja we Wrocławiu dla Radia WNET

KRRiT podjęła uchwałę o rozszerzeniu spółce Radio WNET koncesji na program Radio WNET o stację nadawczą we Wrocławiu – 96,8 MHz.

 

 

 

Program ma charakter uniwersalny, zawierający audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnototwórcze uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę.

W swoim wniosku koncesyjnym spółka Radio WNET zadeklarowała rozpowszechnianie audycji wspólnototwórczych, tj. integrujących Polaków żyjących na całym świecie (m.in. w Wilnie, na Ukrainie, Austrii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii).

Spółka Eurozet Radio przedstawiła ofertę programu miejskiego również z dużą ilością słowa, jednak uboższą pod względem różnorodności audycji oraz tematyki wskazanej w ogłoszeniu.

We wskazanej w ogłoszeniu lokalizacji spółka Eurozet Radio nadaje już, obok ogólnopolskiego programu Radio ZET, programy Meloradio i Antyradio.

W celu zapewnienia różnorodności programowej w radiofonii naziemnej, KRRiT podjęła decyzję o publikacji ogłoszeń na rozszerzenie bądź udzielenie koncesji o wskazanym powyżej charakterze, w formacie dotychczas nieobecnym, również i w innych lokalizacjach.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *