Koniec serwisu Canal+ Sport Online

Jak wynika z informacji serwisu Press.pl, z początkiem kwietnia serwis Canal+ Sport Online zostanie zamknięty.

 

 

 

 

 

Z informacji serwisu Press.pl wynika, że zamknięcie Canal+ Sport Online prawdopodobnie związane jest z planowanym uruchomieniem przez Canal+ platformy OTT MyCanal.

Nowa usługa ma zadebiutować do połowy roku.

Aplikacja „CANAL+ Sport Online” umożliwia Abonentom  (dawniej nc+, obecnie Platforma Canal+) posiadającym w swoim pakiecie m.in. program CANAL+ Sport HD, oglądanie transmisji meczów na żywo oraz dodatkowych materiałów wideo, a także korzystanie z pozostałych funkcji aplikacji (statystyki meczów). Osoby nie będące uprawnionymi Abonentami (dawniej nc+, obecnie Platforma Canal+) będą mogły korzystać z aplikacji, ale nie będą miały dostępu do materiałów wideo (ani transmisji na żywo, ani żadnych dodatkowych materiałów).

Oglądanie materiałów wideo wymaga logowania, zaś by można się było zalogować, należy najpierw utworzyć konto w serwisie. Uwaga: z powodów licencyjnych aplikacja nie pozwoli na odtwarzanie wideo na urządzeniach posiadających prawa ROOT (przy próbie odtworzenia materiału na takim urządzeniu aplikacja automatycznie się wyłączy).

Na jedną umowę o abonament (dawniej nc+, obecnie Platforma Canal+) można utworzyć jedno konto. Konto zakłada się tylko raz, można to zrobić zarówno z poziomu komputera PC, jak i bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Codzienne logowanie do serwisu wykonuje się wpisując wybrany przez siebie adres e-mail oraz hasło, podane w czasie rejestracji konta.

Do konta można powiązać maksymalnie dwa urządzenia mobilne, które będą uprawnione do odtwarzania materiałów wideo. Raz na kwartał można dokonać wymiany jednego ze starych urządzeń na nowe.

Aplikację mobilną można zainstalować na większej ilości urządzeń: będzie można na nich korzystać ze wszystkich funkcji serwisu za wyjątkiem oglądania materiałów wideo. Zalogować będzie się można tylko na te dwa urządzenia, które w danym momencie są przypisane do konta.

Aplikacja przeznaczona jest dla urządzeń posiadających system operacyjny Android 4.0 i nowszy.

Aplikacja „CANAL+ Sport Online” będzie poprawnie odtwarzać materiały wideo na urządzeniach uznanych producentów wyposażonych w procesor oparty na architekturze ARMv7 (np. Qualcomm Snapdragon, Samsung Exynos i NVIDIA Tegra),

Oglądanie materiałów wideo możliwe jest tylko i wyłącznie z terytorium Polski.

źródło: Press.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *