Koniec testów Polsat Film i Polsat News w DVB-T2

Od 1 czerwca 2020 nie można już oglądać kanałów Polsat Film i Polsat News w ramach testowej emisji z obiektów w Gdańsku, Poznaniu, Katowicach i Warszawie.

 

 

W testowym multipleksie Cyfrowego Polsatu dostępne były kanały Polsat News HD nadawany w DVB-T2/AVC i Polsat Film HD z kodowaniem DVB-T2/HEVC.

Emisja testowała była prowadzona z obiektów:

Gdańsk/Chwaszczyno – kanał 22 [482 MHz], pol. H, ERP 50 kW, D

Poznań/Śrem – kanał 28 [530 MHz], pol. H, ERP 40 kW, ND

Katowice/Kosztowy – kanał 40 [626 MHz], pol. H, ERP 10 kW, ND

Warszawa/PKiN – kanał 45 [666 MHz], pol. H, 3 kW, ND

 

 

Polsat Film to wyjątkowe miejsce spotkań dla wszystkich miłośników kina. Każdy wieczór to inna przygoda z innym gatunkiem filmowym – „Intrygujący poniedziałek”, „Wesoły wtorek”, „Sensacyjna środa”, „Romantyczny czwartek”, „Gwiazdorski piątek”, „Sobotni SuperHit” i „Klasyczna niedziela”.

Na filmową ucztę w nadchodzących miesiącach złożą się takie tytuły, jak animowany przebój kinowy „Mój przyjaciel niedźwiedź”, ale także kultowy film „Skazani na Shawshank”, czy hity ostatnich lat: „2012”, „Podziemny krąg” i „Niezniszczalni”.

Polsat News jest niezależną i nowoczesną telewizją informacyjną nadającą codziennie 18 godzin programu na żywo. Stacja każdego dnia zapewnia najświeższe relacje z kraju i ze świata. W Polsat News zobaczyć możemy także bieżące doniesienia dotyczące sportu, gospodarki i biznesu.

Na potrzeby kanału pracuje pięć ośrodków zagranicznych w Moskwie, Waszyngtonie, Londynie, Brukseli i Berlinie oraz stali komentatorzy w Pradze, Pekinie, Genewie i Kijowie. W kraju szybki przekaz informacji gwarantuje warszawski newsroom oraz rozbudowana sieć ośrodków regionalnych.

Polsat News ma do dyspozycji sprzęt w standardzie HD, a także najnowocześniejszy w Europie dwusilnikowy helikopter Eurocopter, wyposażony w najwyższej, jakości sprzęt telewizyjny.

 

źródło: Telewizja-cyfrowa.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *