Kontrole w polskich centrach logistycznych Amazona (akt.)

Minister Elżbieta Rafalska zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy o podjęcie działań kontrolnych w centrach logistycznych firmy Amazon działających w Polsce.

 

 

To reakcja na pojawiające się w mediach niepokojące informacje dot.sytuacji pracowników zatrudnianych w centrach logistycznych Amazon znajdujących się w Polsce.

Wskazano na występowanie zjawiska nieprzestrzegania przepisów prawa pracy oraz przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

– „W przypadku, gdy Państwowa Inspekcja Pracy już takie kontrole przeprowadziła proszę o poinformowanie mnie o ich wynikach”napisała w piśmie minister Rafalska.

Komentarza Rzecznika Prasowego Amazon, Pani Marzeny Więckowskiej

Od pierwszego dnia działalności w Polsce, ściśle współpracujemy z władzami i zapewniamy im pełen wgląd w nasze warunki pracy i standardy bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe relacje z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Inspektoratem Pracy, jesteśmy zaskoczeni tym listem.

Od 2014 r. stworzyliśmy w Polsce ponad 14 000 stałych miejsc pracy, zapewniając osobom u nas zatrudnionym bezpieczne i dobre warunki pracy. Chcąc walczyć z mitami na nasz temat otworzyliśmy nasze Centra dla zwiedzających. Każdy, kto chce się dowiedzieć jakie warunki i atmosferę pracy stworzyliśmy, może przekonać się o tym osobiście. Zapisy dostępne są nawww.zwiedzanieamazon.pl.

One thought on “Kontrole w polskich centrach logistycznych Amazona (akt.)

  • 24 lipca 2018 o 13:17
    Permalink

    Przecież cała ta psełdo minister Rafalska ma nie równo pod sufitem jak i wszyscy z jej partyji , jednym słowem chore i głupi babsztyl !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *