Koprodukcja TVP „Ikar. Legenda Mietka Kosza” dostępna na vod.tvp.pl

Telewizja Polska, po zaledwie czterech miesiącach od premiery kinowej, udostępnia na vod.tvp.pl film Macieja Pieprzycy o historii Mieczysława Kosza, mistrza jazzowych improwizacji. W tytułowej roli wystąpił Dawid Ogrodnik, któremu partnerują m.in.: Jowita Budnik, Justyna Wasilewska, Maja Komorowska i Piotr Adamczyk.

 

 

 

 

Koprodukcja Telewizji Polskiej została uhonorowana Srebrnymi Lwami oraz zyskała uznanie widzów i krytyków na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – zdobyła najwięcej, bo aż sześć nagród w Konkursie Głównym oraz Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanej produkcji. Nad oprawą muzyczną czuwał Leszek Możdżer, który odpowiadał za aranżacje znanych i popularnych utworów: „Take the A Train”, „San Francisco”, „Kasztany”, „Cała jesteś w skowronkach”.

Film Macieja Pieprzycy to nie tylko opowieść o muzycznym geniuszu, ale również niesamowita historia wielkiego sukcesu, przeplatanego życiowymi tragediami. Mieczysław Kosz dla fanów polskiego jazzu jest legendą. Wystąpił na uznawanym za najbardziej prestiżowy festiwalu w Montreux, grał w paryskich klubach i najlepszych salach koncertowych. Był podziwiany przez największych muzyków i publiczność. Film przedstawia historię narodzin wielkiego talentu, poszukiwania szczęścia i miłości.

Filmowa biografia tego wyjątkowego muzyka dostępna w płatnej ofercie na vod.tvp.pl.

Link do filmu:
https://vod.tvp.pl/video/ikar-legenda-mietka-kosza,ikar-legenda-mietka-kosza,46379410#!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *