Koprodukcja TVP „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w kinach

Od piątku, 18 października w kinach obsypany nagrodami film w reżyserii Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza”. W tytułowej roli wystąpił Dawid Ogrodnik, któremu partnerują m.in.: Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk i Jowita Budnik.

 

 

 

 

Koprodukcja TVP została uhonorowana Srebrnymi Lwami oraz zyskała uznanie widzów i krytyków na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – zdobyła najwięcej, bo aż sześć nagród w Konkursie Głównym oraz Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanej produkcji.

 

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to filmowa biografia niewidomego muzyka, która przedstawia historię narodzin wielkiego talentu, niespodziewanych zbiegów okoliczności, poszukiwania szczęścia i miłości.

Obok Dawida Ogrodnika w filmie zobaczymy m.in.: Justynę Wasilewską, Piotra Adamczyka, Jacka Komana, Jowitę Budnik i Maję Komorowską. Nad oprawą muzyczną czuwał Leszek Możdżer, który odpowiadał za aranżacje znanych i popularnych utworów: „Take the A Train”, „San Francisco”, „Kasztany”, „Cała jesteś w skowronkach”.

Mieczysław Kosz był mistrzem jazzowych improwizacji. Choć pozostawił po sobie zaledwie jeden album, dla fanów polskiego jazzu jest legendą. Wystąpił na uznawanym za najbardziej prestiżowy festiwalu w Montreux, grał w paryskich klubach i najlepszych salach koncertowych. Był podziwiany przez największych muzyków i publiczność.

Film Macieja Pieprzycy to nie tylko historia o muzycznym geniuszu, ale również niesamowita historia wielkiego sukcesu, przeplatanego życiowymi tragediami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *