MediaTVP

Koprodukcje TVP z nagrodami 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2019

Dwie koprodukcje Telewizji Polskiej: „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej oraz „Ułaskawienie” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego zostały uhonorowane nagrodami festiwalu filmowego, jaki zakończył się w niedzielę 30 czerwca w Łagowie. Telewizja Polska jest patronem medialnym wydarzenia.

 

 

Złote Grono – Nagrodę główną Konkursu Filmów Dokumentalnych 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2019, Jury przyznało filmowi „Miłość i puste słowa / Love and Empty Words” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej. Film wygrał rywalizację z 23 innymi tytułami, jakie wzięły udział w konkursie. Za muzykę do filmu został doceniony wyróżnieniem Marek Napiórkowski. Nagrodę Organizatorów im. Juliusza Burskiego – jedną z czterech nagród głównych, przyznawanych w ramach Konkursu Głównego festiwalu – przyznano filmowi „Ułaskawienie / Pardon” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.

Laureat nagrody Złotego Grona za najlepszy dokument festiwalu, „Miłość i puste słowa” Małgorzaty Imielskiej opowiada o miłości w obliczu nieuleczalnej, wyniszczającej choroby Alzheimera. To dramat wieloletniego małżeństwa, które musi zmierzyć się z nieuchronnością odchodzenia jednej ze stron. Laureat Nagrody Organizatorów im. Juliusza Burskiego, „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego jest historią rodziców żołnierza, którzy walczą o odzyskanie siły i równowagi po utracie syna. Akcja filmu rozgrywa się w 1946 roku. Matka i ojciec przez pół Polski wiozą trumnę z synem zabitym przez konfidenta UB.

Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie to najstarszy festiwal filmowy w Polsce. Od 1990 roku festiwal ma rangę wydarzenia międzynarodowego. Patronat medialny nad festiwalem od lat sprawuje Telewizja Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *