Koprodukcje TVP z nagrodami 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2019

Dwie koprodukcje Telewizji Polskiej: „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej oraz „Ułaskawienie” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego zostały uhonorowane nagrodami festiwalu filmowego, jaki zakończył się w niedzielę 30 czerwca w Łagowie. Telewizja Polska jest patronem medialnym wydarzenia.

 

 

Złote Grono – Nagrodę główną Konkursu Filmów Dokumentalnych 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2019, Jury przyznało filmowi „Miłość i puste słowa / Love and Empty Words” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej. Film wygrał rywalizację z 23 innymi tytułami, jakie wzięły udział w konkursie. Za muzykę do filmu został doceniony wyróżnieniem Marek Napiórkowski. Nagrodę Organizatorów im. Juliusza Burskiego – jedną z czterech nagród głównych, przyznawanych w ramach Konkursu Głównego festiwalu – przyznano filmowi „Ułaskawienie / Pardon” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.

Laureat nagrody Złotego Grona za najlepszy dokument festiwalu, „Miłość i puste słowa” Małgorzaty Imielskiej opowiada o miłości w obliczu nieuleczalnej, wyniszczającej choroby Alzheimera. To dramat wieloletniego małżeństwa, które musi zmierzyć się z nieuchronnością odchodzenia jednej ze stron. Laureat Nagrody Organizatorów im. Juliusza Burskiego, „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego jest historią rodziców żołnierza, którzy walczą o odzyskanie siły i równowagi po utracie syna. Akcja filmu rozgrywa się w 1946 roku. Matka i ojciec przez pół Polski wiozą trumnę z synem zabitym przez konfidenta UB.

Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie to najstarszy festiwal filmowy w Polsce. Od 1990 roku festiwal ma rangę wydarzenia międzynarodowego. Patronat medialny nad festiwalem od lat sprawuje Telewizja Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *