MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

„Kora – Miłość to wieczna tęsknota” 28 lipca w Polsacie

Mija pięć lat od śmierci jednej z najbardziej charyzmatycznych ikon polskiej sceny muzycznej. Kora Jackowska to niezapomniana piosenkarka, autorka tekstów, poetka, malarka oraz jurorka programu „Tylko muzyka. Must Be the Music”. W szczególną rocznicę Polsat przypomina recital, który artystka dała podczas festiwalu w Sopocie, wzbogacony wspomnieniami jej przyjaciół, znajomych i dziennikarzy.

 

Pełna sprzeczności

Kora Jackowska była postacią bardzo wyrazistą i silną, bezkompromisową i szczerą do bólu. – Wielu ludzi widziało w niej głównie nieprzejednaną wojowniczkę, a mnie, będąc przez czas jakiś nieco bliżej, udało się dostrzec fascynujące, pozornie wykluczające się sprzeczności. Niezwykłą siłę charakteru połączoną z kruchością – tak powiedział o niej Adam Sztaba, który siedział z nią przy jednym stole jurorskim podczas jedenastu edycji „Tylko muzyka. Must Be the Music”.

Wspomnienie ikony

28 lipca 2023 roku, w piątą rocznicę śmierci, Telewizja Polsat przypomina recital, jaki Kora dała podczas festiwalu w Sopocie. Jej gośćmi byli Muniek Staszczyk z T.LOVE i zespół Enej. Koncert ten wzbogacony został wspomnieniami przyjaciół artystki, znajomych i dziennikarzy muzycznych w specjalnie przygotowanej oprawie graficznej. To wyjątkowy wieczór znakomitej muzyki i wzruszeń.

„Kora – Miłość to wieczna tęsknota” w piątek 28 lipca o godz. 20:05 w Polsacie

foto: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *