TVPZapowiedzi TV

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu przez kolejne lata w TVP

Najbliższe trzy edycje Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu będą realizowane wspólnie z TVP – poinformował prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Jego zastępca Przemysław Zych podpisał w czwartek umowę z prezesem TVP Jackiem Kurskim. Prezes wskazał, że umowa pozwala z dużym wyprzedzeniem zaplanować na festiwalu w Opolu występ najlepszych polskich artystów.
 

 
– Umowa gwarantuje kontynuację tradycji, która na stałe wpisała się w rytm najważniejszych i najbliższych sercu Polaków wydarzeń muzycznychpodkreślił Kurski. – Uważam to za sukces polegający na tym, że TVP w poważny sposób, z dużym wyprzedzeniem, wchodzi w posiadanie dokumentu uprawniającego nas do rozsądnego gospodarowania naszymi zasobami, planowania kalendarza w dopełnianiu wszystkich koniecznych spraw związanych z zaaranżowaniem i angażowaniem artystówdodał. 
Zych zaznaczył, że organizowany w tym mieście od ponad pół wieku Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej to wielkie święto polskiej muzyki. Przypomniał, że od kilkudziesięciu lat miasto Opole współpracuje z Telewizją Polską.
– Festiwal ten spowodował, że dzisiaj o Opolu mówi się już od wielu lat jako o stolicy polskiej piosenki przyznał. 
Umowa gwarantuje trzy dni koncertów. W czwartym dniu przewiduje przegląd piosenki muzyki alternatywnej. – Będzie utrzymana Rada Programowa, w której miasto będzie miało swoich przedstawicieli. Warunki są podobne do tegorocznych, również jeżeli chodzi o współfinansowanie festiwalu. Jest wola, by festiwal trwał cztery dni. Podobne są też założenia finansowe, czyli Opole ze swej strony wyłoży około 1,2 mln złotych – oświadczył prezydent Wiśniewski.
Zdaniem prezydenta Opola powinien zostać utrzymany czerwcowy termin organizacji imprezy. W jego ocenie nie ma powodów do zmian dotyczących Koncertu Premier i Debiutów, które mają już uznane miejsce w historii polskiej piosenki, podobnie jak nagrody im. Anny Jantar i Karola Musioła. Na antenie TVP pojawi się „talent show” towarzyszący przygotowaniom do przyszłorocznego festiwalu.
56. edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się na początku czerwca przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *