MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Krótki metraż w reżyserii Pawła Deląga “Pani Basia” już dzisiaj w Canal+ online i Canal+ Premium

Film, który otworzył 4. Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych BNP Paribas Green Film Festival w Krakowie. PANI BASIA w reżyserii popularnego aktora, scenarzysty i producenta porusza istotny problem związany z zanieczyszczeniem powietrza. Tytułowa Basia zmaga się z nowotworem płuc wywołanym smogiem.

 

– Drugi film w reżyserskim dorobku Pawła Deląga to poruszająca opowieść inspirowana doświadczeniami ludzi zmagającymi się z nowotworem.

– W obsadzie znaleźli się: Elżbieta Jarosik, Anna Jarosik, Marcin Sianko, Tadeusz Huk oraz gościnnie dziennikarz, Bartek Węglarczyk.

– Autorem muzyki do filmu jest znany polski muzyk, kompozytor i wokalista – Kortez.

Tytułowa pani Basia, mieszkająca w Nowej Hucie emerytowana nauczycielka, musi zmierzyć się z tragiczną wiadomością o nowotworze płuc. Ten właśnie moment – oczekiwania na diagnozę oraz chwile zaraz po niej przedstawia wzruszający obraz Pawła Deląga. Jak to możliwe, że ktoś kto sporadycznie palił papierosy i rzucił lata temu ma płuca jakby wypalał trzy paczki dziennie? Stwierdzenie skierowane do pacjentki przez lekarza, że „każdy jest kowalem swojego losu” skłania ją do refleksji. Widzów też powinno. Czy na pewno tylko my sami mamy wpływ na nasze życie? Czy nie stajemy się ofiarami okoliczności, warunków, w jakich przyszło nam funkcjonować na co dzień, głupoty innych? Pani Basia jest taką właśnie ofiarą – po ciężko przepracowanym życiu, wychowaniu syna teraz umiera na raka płuc wywołanego zanieczyszczeniem powietrza, na które nie ma wpływu.

PANI BASIA to opowieść o ludzkim dramacie niosącym za sobą rozpacz zarówno chorego jak i jego bliskich.

Pragnę pozostawić po obejrzeniu filmu widza z przekonaniem że: każde życie jest cenne, los każdego człowieka jest ważny, a ofiary nie są tylko numerami w tabelach statystycznych. W chorobie, w ciężkiej chwili chodzi o godność pacjenta, … Paweł Deląg, reżyser

PANI BASIA to drugi, po ZRODZONYCH DO SZABLI, film w reżyserii aktora, scenarzysty i producenta Pawła Deląga. W tytułową rolą wcieliła się Elżbieta Jarosik, której na ekranie towarzyszą: Anna Jarosik, Marcin Sianko, Tadeusz Huk. W Filmie gościnnie wystąpił również znany dziennikarz, Bartek Węglarczyk. Autorem muzyki jest ceniony muzyk – Kortez.

Premiera filmu PANI BASIA w CANAL+ PREMIUM dziś o godz. 11:40. Film już dostępny w serwisie CANAL+ online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *