KRRiT uderza w rosyjskie kanały w Polsce. Pasjatv zaprzestaje dystrybucji kanałów

W związku z rozpoczęciem przez Federację Rosyjską działań wojennych na Ukrainie, z uwagi na kwestie bezpieczeństwa i obronności Rzeczypospolitej Polskiej, KRRiT podjęła uchwałę w sprawie wykreślenia z “Rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym i programów rozprowadzanych” następujących programów:

 

RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planeta, Sojuz TV, Russija 24

Wykreślenie z rejestru oznacza brak możliwości rozprowadzania ww. programów w sieciach kablowych, platformach satelitarnych oraz platformach internetowych.

 

Oświadczenie Pasjatv dystrybutora kanałów w Polsce

W związku z trudna sytuacja polityczna oraz decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Tv o wykreśleniu z rejestru programów informacyjnych rosyjskich Pasjatv zaprzestaje dystrybucji kanałów Russia Today , Russia Documentary. Pasjatv Sp z o o zajmuje się przede wszystkim sprzedażą kanałów telewizyjnych z całego świata . Nie zajmuje się kwestia polityki . Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i musimy przyjąć zalecenia jakie przekazała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Pasjatv Sp z o o z dniem 24.02.2022 usuwa ze swojej oferty kanały Russia Today, Russia Documentary .
Barbara Guzniczak
Prezes Zarządu Pasjatv Sp. z o o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *