MediaZapowiedzi TV

Kryminalne piątki w sierpniu na kanale TNT

Filmy kryminalne od zawsze przyciągają przed ekrany kin i telewizorów rzesze widzów. Produkcje zaczynające się zbrodnią lub tajemnicą, a następnie pokazujące próby rozwikłania zagadki i ukarania winnych gwarantują emocje na najwyższym poziomie. W sierpniu stacja TNT przygotowała dla swoich widzów nowy cykl filmowy „Kryminalne piątki”, podczas którego wyświetli najlepsze, ponadczasowe kryminały. Emisje rozpoczynają się w każdy piątek o godz. 21.00.

 

 

 

 

 

Pierwszym filmem, jaki zostanie wyemitowany, będzie „Siła Magnum”. To już druga produkcja, której głównym bohaterem jest Brudny Harry (Clint Eastwood). Tym razem musi on stawić czoła grupie fanatycznych policjantów dokonujących samosądów na uniewinnionych przestępcach. Czy Harry’emu uda się rozwiązać zagadkę brutalnych mścicieli, którzy przez korupcję i nieudolność wymiaru sprawiedliwości wciąż pozostają na wolności?

Tydzień później widzowie TNT obejrzą „Ściganego”, czyli amerykański film sensacyjny będący remakiem popularnego w latach sześćdziesiątych serialu o tym samym tytule. Obraz opowiada historię Richarda Kimble’a, znanego i szanowanego chirurga, który zostaje oskarżony o zamordowanie własnej żony i skazany na śmierć. Podczas transportu do więzienia ucieka i postanawia na własną rękę odnaleźć prawdziwych zabójców ukochanej. W pościg za nim rusza grupa policjantów dowodzona przez upartego szeryfa.

„Wydział zabójstw, Hollywood” to trzeci film, który zostanie wyświetlony w ramach „Kryminalnych piątków”. Jest to komediowo-kryminalna produkcja z Harrisonem Fordem i Joshem Hartnettem w rolach głównych. Dwóch niedobranych policjantów musi rozwiązać sprawę zabójstwa młodego, obiecującego rapera. Czy dorabiający jako agent nieruchomości policjant z pokaźnym stażem i jego młody partner, którego bardziej od służby interesuje kariera aktorska, podołają postawionemu im zadaniu?

„Zabójcza broń” to pierwsza część znanej i lubianej serii filmów opowiadającej o przygodach dwóch, na pierwszy rzut oka zupełnie różnych, detektywów. Muszą oni połączyć swoje siły i znaleźć nić porozumienia, by rozwiązać sprawę tajemniczego samobójstwa młodej kobiety, córki znanego bankiera. Podczas śledztwa ich uwagę zwraca Organizacja Cienia. Czy to jej liderzy, walczący o dominację na rynku narkotykowym, są odpowiedzialni za śmierć kobiety?

Ostatnią produkcją wyemitowaną w ramach „Kryminalnych piątków” będzie „Infiltracja”, czyli trzymający
w napięciu dreszczowiec w reżyserii znakomitego Martina Scorsese. Film przedstawia historię policjanta penetrującego od środka struktury mafii oraz mafijnego informatora działającego pod przykrywką w policji. Pewnego dnia obie organizacje orientują się, że mają w swoich szeregach wtyczki. Od tej pory między mężczyznami rozpoczyna się wyścig o najwyższą stawkę.

Plan emisji:

piątki o godz. 21.00

3.08. Siła Magnum

10.08. Ścigany

17.08.Wydział zabójstw, Hollywood

24.08.Zabójcza broń

31.08.Infiltracja

Czy wiesz, że:

  • Motory, których używają policjanci
    w filmie „Siła Magnum” to produkt włoskiej firmy Moto Guzzi, jednej
    z najdłużej działających marek motoryzacyjnych na świecie?
  • W trakcie realizacji „Wydziału zabójstw, Hollywood” Harrison Fordpoważnie uszkodził sobie nogę, jednak odmówił operacji do czasu ukończenia filmu. Twierdził, że jego postać musi utykać jak najbardziej wiarygodnie.
  • Bruce Willis był rozważany do roli Martina Riggsa w „Zabójczej broni”.
  • Podczas sceny, gdy Billy aresztuje Collina w filmie „Infiltracja” i wypowiada do niego zdanie: „you didn’t come here to talk, you came here to get arrested” jego usta w ogóle się nie ruszają?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *