MediaTVP

Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022! (wideo)

W sobotę, 19 lutego widzowie i jurorzy podczas koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” zdecydowali, że Krystian Ochman z utworem „River” będzie reprezentował Polskę w Turynie na 66. Konkursie Piosenki Eurowizji – Turyn 2022.

 

Finałowa dziesiątka polskich wykonawców walczyła o bilet do Turynu w sobotę, 19 lutego podczas wielkiego koncertu zamykającego krajowe eliminacje.

Do ścisłego finału weszli: Daria, Zespół „Unmute” i Krystian Ochman. O wygranej zdecydowały zsumowane głosy telewidzów i jurorów.

Telewizja Polska zaprezentowała spektakularne show nawiązujące do najważniejszych momentów w historii Eurowizji. W realizację koncertu zaangażowane były równocześnie dwa studia Telewizji Polskiej, a dzięki unikalnym materiałom pochodzącym z archiwów TVP i Europejskiej Unii Nadawców (EBU), widzowie mieli okazję raz jeszcze przeżyć emocje związane z najważniejszymi występami w historii konkursu.

Podczas koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” na scenie wystąpiły  też gwiazdy światowego formatu – duet  Ell &Nikki z przebojem „Running Scared”, który przyniósł Azerbejdżanowi zwycięstwo w konkursie Eurowizji 2011. Największe eurowizyjne hity  wykonali także znakomici polscy artyści: Justyna Steczkowska, Viki Gabor, Kasia Moś, Sara James, Rafał Brzozowski i Blue Café.

 

Krystian Ochman to zwycięzca 11. edycji „The Voice of Poland” i wnuk słynnego polskiego tenora, Wiesława Ochmana. To także wokalista i instrumentalista, grający na fortepianie i trąbce. Jak mówi, gdyby nie muzyczne pasje, rozważałby karierę piłkarza lub astronoma. Stało się jednak inaczej. Udział Krystiana Ochmana w „The Voice of Poland” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Ochman okrzyknięty został objawieniem i fenomenem muzycznym, a jego pierwszy autorski utwór „Światłocienie” typowany był na jeden z najlepszych singli autorstwa laureatów „The Voice of Poland”. Piosenka zanotowała aż 300 tys. streamów w tydzień i zadebiutowała na Spotify Top 200. Wkrótce singiel uzyskał też status złotej płyty. Kolejnym utworem – zatytułowanym „Prometeusz” – Krystian Ochman wygrał konkurs „Premier” na 58. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jako pierwszy polski wokalista wziął też udział w The Circle Sessions. Debiutancki album Krystiana ukazał się w listopadzie 2021 roku. Konkurs Eurowizji to dla niego przede wszystkim ważne doświadczenie muzyczne i sceniczne.

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022 r. w Turynie w hali Palasport Olimpico (Pala Alpitour).

Foto: Akpa

Jeden komentarz do “Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022! (wideo)

  • Przeczytałam tekst River po polsku i czar pryska…bo to piosenka do trumny. Bez jakiegokolwiek przesłania dla dzisiejszej Eurowizji lub dla młodego pokolenia. Nie wierzę, że taki tekst znajdzie poparcie wśród głosujących. Umrę we własnej skórze i popłynę rzeką w dół? I to aaaa ….takie nostalgiczne i dziwne w rozciągniętych ustach śpiewającego…jak płacz po stracie? A może modne są teraz utwory żałobne jak jakiś nokturn?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *