Internet & Gry - Reklama

Księgi tajemnic – nowy podcast w Audiotece

12-odcinkowa seria audycji “Księgi tajemnic” zadebiutowała w aplikacji Audioteki. Podcast stworzony został w ramach transmedialnego cyklu “Łowcy Przygód TV” traktującego o polskiej turystyce alternatywnej i kulturowej.

 

W swej podstawowej wersji “Łowcy Przygód TV” są publikującym na własnej stronie internetowej vlogiem ujętym w Rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 3252. Projekt od początku działa pro publico bono, a jego celem jest odkrywanie tajemnic, poszukiwanie przygód, ratowanie zabytków i promocja turystycznych atrakcji pomijanych przez drukowane przewodniki.

– Chcemy, by nasi odbiorcy mogli poznać Polskę jako krainę tysiąca i jednej opowieści, krainę tajemniczych zamków i pałaców, zabytkowych kościołów, magicznych ogrodów, wygasłych wulkanów, mrocznych kamieniołomów i zagadkowych sztolni mówi Marcin M. Drews, dziennikarz i twórca projektu.

Reportaże Łowców na co dzień dostępne są bezpłatnie na platformie Youtube, ale emitowane też były przez trzy największe polskie portale – gazeta.pl, onet.pl i wp.pl, a także przez telewizję Q Polska dostępną dla abonentów Play i klie

ntów sieci TOYA. Regularnie też pojawiają się w TV Regionalnej Lubin.

– Działamy społecznie, więc redakcjom kablowym, zwłaszcza tym borykającym się z brakiem contentu, udostępniamy nasze materiały bezpłatnie, pro publico bono komentuje Drews.

Cykl ma też za sobą debiut na ekranie kinowym. Podczas Festiwalu podróży i mocnych wrażeń reportaże Łowców wyświetlone zostały w kinie Zacisze w Piekarach Śląskich. Z kolei materiały tekstowe od kilku lat publikowane są w kwartalniku HiFly – dwujęzycznym magazynie Portu Lotniczego Wrocław.

Dwa lata temu “Łowcy Przygód TV” trafili też na ogólnopolską platformę IPTV AVIOS, gdzie Drews pracuje na co dzień jako specjalista ds. komunikacji. Mają tam własny stream i obecni są w bezpłatnym serwisie VOD.

– Kiedy tylko zorientowaliśmy się, że nasz człowiek tworzy własny, wartościowy content wideo, zaproponowaliśmy mu możliwość dystrybucji i dotarcia do widzów klasycznej telewizji linearnej – mówi Andrzej Andruszków, Prezes zarządu AVIOS Sp. z o. o. – Pomysł szybko wyewoluował i pozwolił nam zaprosić do współpracy kolejnych twórców. Bardzo się cieszymy, że nasza IPTV otwiera nowe możliwości przez autorami wideo niekoniecznie dostrzeganymi przez ogólnopolskie stacje telewizyjne. Cieszy też stały rozwój Łowców Przygód, którzy po wejściu do Audioteki stali się chyba najbardziej transmedialnym, niezależnym cyklem w Polsce.

Odcinki realizowanego w ramach “Łowców Przygód” cyklu “Księgi tajemnic” pojawiają się w Audioteka Klub co czwartek. W sumie będzie ich dwanaście. To przeszło sześć godzin premierowych nagrań.

– Bardzo cenimy sobie oryginalne pomysły twórców, a podejmując się realizacji nowych projektów, stawiamy na produkcje, które łamią przyjęte schematy. Takim projektem jest podcast autorstwa Marcina M. Drewsa, który jest dostępny wyłącznie w naszej aplikacjimówi Karolina Marcinkowska, Specjalistka ds. pozyskiwania contentu w Audiotece.W odcinkach “Łowców Przygód” znajdziemy opowieści o zakątkach naszego kraju, ale przedstawione w zupełnie inny sposób niż w znanych przewodnikach, bo przez pryzmat tajemniczych, często mrocznych historii, które się z nimi wiążą. To prezentacja zupełnie nowego podejścia do odkrywania świata. Bez wątpienia warto zwrócić uwagę na tę produkcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *