„Kuba i Śruba” w Puls 2

W poniedziałek 20 listopada PULS 2 zaprasza na telewizyjną premierę polskiego serialu dla dzieci i ich rodziców pt. „Kuba i Śruba”. Animację stworzyło Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej odpowiedzialne za tak kultowe i uwielbiane przez widzów produkcje jak: „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Koziołek Matołek” czy pełnometrażowa „Gwiazda Kopernika”. Emisje serialu „Kuba i Śruba” w rodzinnym paśmie Junior TV, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 12:00.

 

„Kuba i Śruba” przedstawia perypetie dwóch braci. Starszy z nich, Mateusz zwany Śrubą, jest liderem, choć nie zawsze podejmuje słuszne decyzje. Bardzo ruchliwy, skory do wygłupów, ciągle wpada w tarapaty. Zupełnie inny jest jego młodszy brat Kuba – to typ intelektualisty, rozważny i spokojny, ale również wesoły i dowcipny. Mateusz bardzo mu imponuje, więc Kuba stara się mu dorównać. W każdym odcinku chłopcy przeżywają szereg niesamowitych przygód, inspirowanych klasyką literatury dziecięcej. Będą więc m.in. podróżować latającym kufrem, wybiorą się na Wyspę Skarbów i wezmą udział w turnieju rycerskim.

Animacja przeznaczona jest dla dzieci już od lat 3 oraz ich rodziców. Niesie piękne przesłanie, że bracia – działając razem – są zdolni zrobić dużo więcej niż każdy z nich z osobna, a dobro zawsze zwycięża zło.

Pomysł na serial o perypetiach dwóch braci narodził się w głowie reżysera, scenarzysty i animatora Bronisława Zemana. Obserwował on swoich wnuków, Kubę i Mateusza, którzy bardzo się od siebie różnią: jeden z nich jest spokojny, drugi – nadpobudliwy. W ten sposób chłopcy stali się pierwowzorami postaci. Twórcami animacji są także reżyser Marek Burda oraz scenarzysta i reżyser Andrzej Orzechowski, również związani ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

„Kuba i Śruba”

Emisje od poniedziałku do piątku o godz. 12:00

Od 20 listopada, tylko w PULS 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *