Kultowe postacie kina w „Piątkach w akcji” z TNT

Kanał TNT proponuje spotkanie z bohaterami kina sensacyjnego, którzy wprowadzą widzów w świat pełen emocjonujących scen walki, międzygwiezdnych pojedynków oraz zmagań o sprawiedliwość. Emisja cyklu „Piątki w akcji” w każdy piątek maja o 21:00.

 

Pierwszym filmem, który kanał TNT zaprezentuje swoim widzom, jest „Pacific Rim”. Kiedy legiony złowrogich stworzeń, zwanych Kaiju, wynurzają się z Oceanu Spokojnego, rozpoczyna się wojna, która pochłania miliony istnień i przez wiele lat wyczerpuje zasoby ludzkości. Aby zwalczyć gigantycznych przeciwników powstaje specjalny rodzaj broni – potężne roboty zwane Jaegerami. Sterowane przez umysły wyszkolonych pilotów maszyny okazują się nie być wystarczająco skuteczne w starciu z wrogiem z kosmosu. Na skraju klęski siły broniące ziemian nie mają innego wyboru, jak tylko zwrócić się do dwóch bohaterów, którzy są jedyną nadzieją na to, by zapobiec nadchodzącej apokalipsie.

W filmie „Con Air – lot skazańców” wyszkolony żołnierz Cameron Poe (Nicolas Cage) trafia do więzienia po tym, jak nieumyślnie zabija człowieka, który nękał jego żonę. Po latach odsiadki mężczyzna zostaje zwolniony z aresztu, niecierpliwie wyczekując chwili, kiedy ponownie ujrzy swoją rodzinę i uściska córkę w dniu jej ósmych urodzin. Okazuje się jednak, że jego powrót do domu więziennym samolotem zamienia się w drogę przez mękę. Powodem są pozostali osadzeni, których agenci FBI, w tym Vince Larkin (John Cusack), usiłują przetransportować do więzienia o najbardziej zaostrzonym rygorze.

Kolejna piątkowa propozycja to „Rambo: Pierwsza krew”, gdzie w rolę tytułowego bohatera wciela się ikona kina akcji lat 80., Sylvester Stallone. Film przedstawia burzliwe losy byłego żołnierza jednostek specjalnych amerykańskich wojsk lądowych „Zielone Berety”, który z powodu włóczęgostwa jest nękany przez organy ścigania małego miasteczka w Kentucky. Komandos postanawia ukryć się w lesie i, korzystając ze wszystkich zdobytych w Wietnamie umiejętności, zmylić trop nieugiętego szeryfa (Brian Dennehy).

Fani popisowych scen sztuk walki oraz kina science fiction mają okazję spędzić emocjonujący wieczór z produkcją „Tylko jeden”. Fabuła rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, kiedy technologia pozwala ludziom podróżować między równoległymi wszechświatami. Nadużywanie tej zdolności przez przestępców doprowadziło do powstania specjalnych władz, których agenci stoją na straży praw wszystkich wymiarów. Międzywszechświatowe Biuro Śledcze zmaga się z największym kryzysem, gdy jego były reprezentant Gabriel Yulaw (Jet Li) staje się wyjętym spod prawa zabójcą. Przemierzający czasoprzestrzenie renegat morduje alternatywne wersje samego siebie i w ten sposób zdobywa ogromną moc. Jego były partner, Harry Roedecker (Delroy Lindo) i nowy współpracownik Harry’ego, Evan Funsch (Jason Statham) ruszają w pościg za złoczyńcą.

Akcja filmu „Człowiek-demolka”, zamykającego cykl „Piątki w akcji” z TNT, rozpoczyna się w 1996 roku, w ogarniętym przemocą Los Angeles. Jeden z najbardziej znanych pracowników departamentu policji, John Spartan (Sylvester Stallone), słynący ze swoich nietypowych sposobów egzekwowania prawa, jest w pogoni za rozszalałym psychopatą Simonem Phoenixem (Wesley Snipes). Zepsuty do szpiku kości przestępca czerpie przyjemność z krzywdzenia bezbronnych ludzi. Johnowi udaje się schwytać szaleńca – jednak dzieje się to dopiero po tym, gdy ten zabija niewinnych zakładników. John jest obwiniony za śmierć obywateli i za karę kriogenicznie zamrożony wraz z Simonem. Akcja filmu przenosi widzów do 2032 roku, kiedy to policjant zostaje wybudzony z trwającego wiele lat snu, w megalopolis zwanym San Angeles.

Plan emisji w każdy piątek maja o godzinie 21:00

03.05 – Pacific Rim

10.05 – Con Air – lot skazańców

17.05 – Rambo: Pierwsza krew

24.05 – Tylko jeden

31.05 – Człowiek demolka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *