Kultowe trylogie filmowe w TNT

TNT zaprasza na cykl „Trylogia Trylogii”. Wśród prezentowanych perełek kina akcji można będzie znaleźć kultowe produkcje z Melem Gibsonem, Wesleyem Snipesem i Sylvestrem Stallone’em w rolach głównych. Emisja już od 17 do 20 maja od godz. 21:00.

 

Specjalny blok TNT z trzema kultowymi trylogiami filmowymi otwiera ekranizacja powieści Davida Morrella „Rambo: Pierwsza krew”, która przedstawia losy weterana wojny w Wietnamie, Johna J. Rambo (Sylvester Stallone). Po powrocie do kraju mężczyzna przybywa do małego miasteczka w stanie Waszyngton, by złożyć wizytę swojemu bliskiemu przyjacielowi – tam popada w konflikt ze stróżami prawa i jest dręczony przez Willa Teasle’a (Brian Dennehy), który pełni obowiązki szeryfa na prowincji. Dawny żołnierz US Army Special Forces postanawia ukryć się w pobliskich lasach, gdzie również dochodzi do starcia z prześladowcami. Kolejne części filmu, „Rambo II” i „Rambo III” przedstawiają dalsze losy Johna, który, by odzyskać wolność, podejmuje się specjalnej misji w wietnamskim obozie pełnym amerykańskich więźniów. Zmęczony ciągłą walką, spędza czas w buddyjskim klasztorze w Tajlandii, by wkrótce po tym wyruszyć do Afganistanu na zlecenie pułkownika Samuela Trautmana (Richard Crenna).

Widzowie kanału będą mogli obejrzeć również trzy części serii George’a Millera o przygodach policjanta z Miasta Słońca – Maxa „Mad” Rockatansky’ego (Mel Gibson). Pierwsza część produkcji z gatunku science fiction, „Mad Max” z 1979 roku, przenosi widzów na pustynne tereny Australii, gdzie tytułowy przedstawiciel władz czuwa nad bezpieczeństwem na drogach. Podczas jego służby ginie szef gangu, zwany Nocnym Jeźdźcem, co rozpoczyna śmiertelny spór między bohaterem i grupą żądnych zemsty motocyklistów. „Mad Max 2: Wojownik szos” to kontynuacja losów stróża prawa, żyjącego w postapokaliptycznym świecie, który udaje się na tułaczkę przez wyniszczony kontynent. Wraz z Kapitanem Gyro (Bruce Spence) zaczyna też toczyć batalię z przestępcami, chcącymi przejąć niezbędną w tych trudnych czasach benzynę. W Mad Max pod Kopułą Gromu Max po dwudziestu latach spędzonych na wędrówce po opustoszałych terenach dociera do Bartertown – miasteczka, w którym władzę sprawuje Aunty Entity (Tina Turner). Kobieta planuje wykorzystać umiejętności bohatera i wplątuje go w pewną intrygę.

Thriller z 1998 roku – „Blade: Wieczny łowca” opowiada historię odpornego na światło słoneczne wampira (Wesley Snipes), który odnajduje sposób na pokonanie w sobie żądzy krwi. Wykorzystując wrodzony instynkt, staje się on obrońcą rasy ludzkiej, której zagrażają bezwzględni krwiopijcy. W „Blade: Wieczny łowca II” bohater stawia czoło zmutowanej rasie, która może przynieść zagładę zarówno ludziom, jak i wampirom. By ratować świat przed potężną plagą, Blade zawiązuje sojusz ze swoim odwiecznym wrogiem, Whistlerem (Thomas Kretschmann). Proponowaną przez TNT majową „Trylogię Trylogii” zamyka film „Blade: Mroczna Trójca”, w którym dochodzi do ostatecznego starcia Blade’a ze przywróconym do życia, pradawnym Draculą.

Plan emisji:

Trzeci weekend maja, 17-20.05 od godz. 21:00

17.05 – Rambo: Pierwsza krew

17.05 – Rambo II

18.05 – Rambo III

18.05 – Mad Max

18.05 – Mad Max 2 – Wojownik szos

19.05 – Mad Max pod Kopułą Gromu

19.05 – Blade: Wieczny łowca

19.05 – Blade: Wieczny łowca II

20.05 – Blade: Mroczna trójca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *