Kwalifikacje US Open od poniedziałku w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

128 kobiet i 128 mężczyzn rozpocznie w poniedziałek walkę o awans do głównej drabinki US Open. O przepustkę do pierwszej rundy ostatniego w tym roku turnieju z cyklu Wielkiego Szlema powalczy troje Polaków – Katarzyna Kawa, Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak. Transmisje z Flushing Meadows codziennie w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

 

 

Kwalifikacje do US Open potrwają do piątku. Ze 128 kobiet i 128 mężczyzn awans do turnieju głównego wywalczy jedynie po 16 zawodniczek i zawodników. Polska trójka nie będzie miała łatwej drogi. Katarzyna Kawa zmierzy się w pierwszej rundzie z 21-letnią Australijką Lizette Cabrerą. W przypadku zwycięstwa na jej drodze stanie Walendini Gramatikopulu z Grecji lub kolejna Australijka, Maddison Inglis.

W decydującym o awansie pojedynku na Kawę może czekać rozstawiona w eliminacjach z numerem 1 Jelena Rybakina z Kazachstanu. Z kwalifikacyjną „dwójką”, Hiszpanką Paulą Bedosą może z kolei zmierzyć się Magdalena Fręch. Polka musi jednak najpierw pokonać Chinkę Ja-Jing Lu, a następnie Chloe Paquet z Francji lub Rebeccę Sramkovą ze Słowacji.

Kamil Majchrzak, rozstawiony w kwalifikacjach z czwórką, nie może wpaść na wyżej notowanego rywala, ale już w pierwszej rundzie zmierzy się z doświadczonym Carlosem Berlocq z Argentyny. W kolejnym etapie może z kolei trafić na Hiszpana Tommy’ego Robredo.

Więcej informacji o tenisie, najlepsze wideo, wywiady i analizy na stronie eurosport.pl, w aplikacji Eurosportu oraz mediach społecznościowych kanału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *