Kwiatkowski, Bodnar i Majka w walce o mistrzostwo świata w Eurosporcie (akt.)

Eurosport pozyskał prawa do transmisji z mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, torowym i przełajowym na podstawie umowy zawartej z Międzynarodową Unią Kolarską UCI i Europejską Unią Nadawczą EBU. Umowa obejmuje kolejne cztery sezony, do roku 2020.
 
Kłopoty zdrowotne uniemożliwiły Rafałowi Majce występ na mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym w Bergen. W piątek Polski Związek Kolarski poinformował, że w składzie nastąpiła zmiana – Majkę zastąpił jego kolega z Bora Hansgrohe, Paweł Poljański. Dużą stratę poniosła też reprezentacja kobiet. Za kontuzjowaną Katarzynę Pawłowską pojedzie Ewelina Szybiak. – Poisze sport.onet.pl
Już w najbliższą niedzielę w norweskim Bergen rozpoczną się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn, w którym Polacy mocną liczą na złoto Michała Kwiatkowskiego, odbędzie się w niedzielę 24 września. Całą imprezę będzie można obejrzeć na żywo w obu kanałach Eurosportu.
Mistrzostwa zaczną się od niedzielnej drużynowej jazdy na czas kobiet i mężczyzn. W tej konkurencji nie zobaczymy jednak zespołów narodowych, lecz najlepsze grupy zawodowe. Szansę na medal ma Team Sky, którego barwy reprezentują Michał Kwiatkowski oraz zwycięzca zakończonej niedawno Vuelty Chris Froome. W drużynie Bora-Hansgrohe pojedzie Maciej Bodnar. Na starcie zobaczymy również polską grupę CCC Sprandi Polkowice.
Najważniejszym punktem kolarskiego mundialu będzie wyścig ze startu wspólnego, gdzie w ścisłym gronie faworytów jest Michał Kwiatkowski. Polak chce powtórzyć sukces z 2014 roku, kiedy w hiszpańskiej Ponferradzie wywalczył po solowym ataku na ostatnich kilometrach złoty medal, zostając pierwszym mistrzem świata zawodowców z naszego kraju.
– Dla Kwiatkowskiego MŚ to najważniejszy występ w drugiej części sezonu, więc możemy otwarcie powiedzieć, że nasz kolarz pojedzie w Norwegii po złoto. Trasa jest techniczna, dość trudna. Ewentualny deszcz będzie mu pasował mówi komentator Eurosportu Tomasz Jaroński. Wyścig ze startu wspólnego zakończy mistrzostwa świata. Zostanie rozegrany w niedzielę 24 września. U kobiet naszą nadzieją na dobry wynik jest Katarzyna Niewiadoma.
Oprócz Kwiatkowskiego, w składzie biało-czerwonych zobaczymy: Rafała Majkę, Macieja Bodnara, Macieja Paterskiego, Michała Gołasia, Łukasza Wiśniowskiego i Marcina Białobłockiego. W jeździe indywidualnej na czas jednym z faworytów jest Bodnar, który wygrał czasówkę podczas tegorocznego Tour de France. Medale w tej konkurencji zostaną rozdane w środę, 20 września. Panowie pokonają zaledwie 31 kilometrów, ale za to finał znajdzie się na podjeździe Floyen, który liczy 3,4 kilometra przy nachyleniu aż 9,1 procenta.
Imprezę skomentują Tomasz Jaroński i Dariusz Baranowski. Na miejscu w Norwegii będziemy mieli także swoich wysłanników: Adama Probosza i Bartosza Rainkę. Podczas telewizyjnych relacji na żywo komentatorzy będą się z nimi łączyć telefonicznie.
Ponadto Eurosport pokaże wiele materiałów zza kulis w mediach społecznościowych. Nasi wysłannicy codziennie podczas trwania imprezy będą przekazywali najciekawsze informacje prosto z Norwegii.
Plan relacji na żywo z mistrzostw świata na kanałach Eurosportu:
niedziela, 17 września
godz. 12. Drużynowa jazda na czas kobiet (Eurosport 1)
godz. 15:30. Drużynowa jazda na czas mężczyzn (Eurosport 1)
poniedziałek, 18 sierpnia
godz. 11. Indywidualna jazda na czas juniorek (Eurosport 2)
wtorek, 19 września
godz. 11:30. Jazda indywidualna na czas juniorów (Eurosport 1)
godz. 15:30. Jazda indywidualna na czas kobiet (Eurosport 2)
środa, 20 września
godz. 13. Jazda indywidualna na czas elity mężczyzn (Eurosport 1)
piątek, 22 września
godz. 10. Start wspólny juniorek (Eurosport 2)
godz. 11:30. Start wspólny juniorek (Eurosport 1)
godz. 16:30. Start wspólny U23 mężczyzn (Eurosport 1)
sobota, 23 września
godz. 11:30. Start wspólny juniorów (Eurosport 1)
godz. 15. Start wspólny elity kobiet (Eurosport 2)
niedziela, 24 września
godz. 10. Start wspólny elity mężczyzn (Eurosport 1)


6 myśli na temat “Kwiatkowski, Bodnar i Majka w walce o mistrzostwo świata w Eurosporcie (akt.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *