MediaZapowiedzi TV

Kwiecień na kanałach National Geographic, National Geographic Wild i Nat Geo People

W kwietniu na widzów kanału National Geographic czeka m.in. nowy sezon serii „Wyprawa na dno”, premierowa produkcja „Na tropie dinozaurów” oraz dokument specjalny emitowany na okoliczność Dnia Ziemi – „Alarm dla Ziemi”. Przy tej okazji na szczególną uwagę zasługuje również zaskakująca seria „Budując przyszłość” opowiadająca o ekologicznej architekturze, cykl specjalny „Miesiąc Ziemi” w National Geographic Wild oraz cykl „Wyzwania naszej planety” w Nat Geo People. Odkryj pełną listę kwietniowych hitów.

 

Premiera nowego sezonu „Wyprawy na dno” (w czwartki od 7 kwietnia o godz. 21.00 w National Geographic) ucieszy nie tylko dotychczasowych fanów serii, lecz także każdego, kto czują w sobie żyłkę odkrywcy. Nowoczesna technologia wykorzystywana w programie pozwala odkryć tajemnice, które od lat kryją się na dnach mórz i oceanów. Dzięki zaangażowaniu nurków, oceanografów i inżynierów morskich udaje się wytłumaczyć m.in. zagadkę tysięcy wagonów metra zatopionych wokół Nowego Jorku oraz wraku zwanego australijskim Titanikiem. Wizualizacje pomogą też odtworzyć oryginalny wygląd szesnastowiecznego hiszpańskiego galeonu czy spoczywającej dziś u wybrzeży Wenecji galery z XIV wieku. Na zainteresowanych niezwykłymi pomnikami przeszłości czeka też program „Wojenne wraki” (premiera w piątki od 8 kwietnia o godz. 22.00 w National Geographic), gdzie szczególną uwagę poświęcono rozbitym maszynom wojennym z lat 1939-1945.

W inną podróż pełną zaskakujących odkryć widzowie wyruszą za sprawą premierowej serii „Na tropie dinozaurów” (premiery w niedziele od 10 kwietnia o godz. 15.00 w National Geographic). Dzięki wykopaliskom znane nam są niektóre gatunki tych niezwykłych stworzeń – ich budowa oraz dieta. Ale jak wyglądało ich życie w stadzie? Czy często ze sobą walczyły, jak szybko potrafiły biegać i w jaki sposób się porozumiewały? Zastosowanie najnowszych technologii pozwala odkryć tajemnice ukryte w prehistorycznych kościach. Paleontolog Federico Fanti poszuka odpowiedzi na pytania, które przez lata pozostawały bez odpowiedzi.

Tymczasem w nowej siedmioodcinkowej serii „Budując przyszłość” (premiery w środy od 20 kwietnia o godz. 22.00 w National Geographic) przyjrzymy się innowacyjnym budowlom, które zostały zaprojektowane i wzniesione w idealnej harmonii z otaczającym je krajobrazem, kulturą i przyrodą. Eksperci ds. ekologii odniosą się do wpływu konwencjonalnej architektury na kryzys klimatyczny oraz podzielą się pomysłami i projektami ekologicznych domów i budowli przyjaznych środowisku z różnych części świata. Dla wszystkich zainteresowanych koncepcją „architektury z recyklingu” kanał National Geographic przygotował również serię „Megaremonty” (premiera w czwartki od 14 kwietnia o godz. 22.00). Nawet wrak uszkodzonego samolotu czy opuszczony park rozrywki dostaną drugie życie, dzięki uzdolnionym i pełnym nadziei na lepsze jutro inżynierom!

Tymczasem o tym, w jaki sposób działalność człowieka uruchamia niebezpieczne procesy prowadzące do katastroficznych zmian klimatu, widzowie dowiedzą się w programie „Alarm dla Ziemi” (premiera w sobotę 23 kwietnia o godz. 21.00 w National Geographic). To jedna z produkcji, które pozwolą lepiej zrozumieć możliwe scenariusze na przyszłość naszej Planety przy okazji Dnia Ziemi. Na tę okoliczność również kanał National Geographic Wild przygotował cykl specjalny „Miesiąc Ziemi” (w soboty od 16 kwietnia od godz. 14.00), a Nat Geo People ukaże inspirujący cykl „Wyzwania naszej planety” (w niedziele od 4 kwietnia od godz. 14.00) poświęcony bohaterom na miarę XXI wieku. W emitowanych dokumentach pojawią się m.in. Jackie Chan, Greta Thunberg czy Jane Goodal, którzy za pomocą niezwykle wzruszających opowieści i plastycznych kadrów wyjaśnią przed jakimi problemami natury ekologicznej stoi nasza cywilizacja.

 

 

WYPRAWA NA DNO

DRAIN THE OCEANS 4

Premiery w czwartki od 7 kwietnia o godz. 21.00 w National Geographic

(4×60)

To już czwarty sezon popularnej serii, w której badacze zgłębiają sekrety spoczywające od wieków na dnach mórz i oceanów. Dzięki połączeniu nowatorskich metod badawczych, podwodnym zdjęciom oraz nowoczesnym technologiom wizualizacji, widzowie mogą zobaczyć zatopione wraki z najdrobniejszymi szczegółami. Tym razem badacze wirtualnie „osuszają” wybrzeże Wenecji, by odkryć nieznane dotąd tajemnice starożytnego imperium. Masowe groby na pewnej wysepce ukazują, że mimo swojej potęgi na morzu Wenecja musiała liczyć się z atakiem wroga. Naukowcy przyjrzą się też Wielkiej Rafie Koralowej, by odkryć mroczną historię, którą skrywają te tropikalne wody. Widzowie będą towarzyszyć ekipie również podczas poszukiwań niemieckiego U-Boota, zatopionego na dnie Morza Czarnego, i dowiedzą się też, jak silne piętno huragany odcisnęły na historii żeglugi w Ameryce Północnej.

NA TROPIE DINOZAURÓW

DINOSAUR HUNTER

Premiery w niedziele od 10 kwietnia o godz. 15.00 w National Geographic

(3×60)

W ciągu ostatnich dwudziestu lat badania nad dinozaurami rozwinęły się w niebywałym tempie. Z pomocą nowych technologii udaje się odkrywać tajemnice skrywane w prehistorycznych kościach i ustalić fakty, których jeszcze kilka lat temu nikt nie był w stanie poznać. Dziś, technologia i zapał zdolnych naukowców pozwalają określić kolor dinozaurów, siłę zacisku ich szczęk, a nawet sposób, w jaki się ze sobą porozumiewały. Paleontolog Federico Fanti współpracujący z National Geographic zabiera widzów w wyjątkową podróż do czasów prehistorycznych, podczas której odkryje fascynujące tajemnice tych niebywałych stworzeń. Jak silne były dinozaury? O co rywalizowały? Jakie obciążenia potrafiły wytrzymać i gdzie leżał punkt krytyczny? Doskonałe animacje i komentarze ekspertów pomogą zrozumieć życie i mechanizmy stadne najciekawszych gatunków.

BUDUJĄC PRZYSZŁOŚĆ

BUILDING TOMORROW

Premiery w środy od 20 kwietnia o godz. 22.00 w National Geographic

(7×60)

Twórcy programu przemierzyli świat w poszukiwaniu innowacyjnych i praktycznych budowli, wzniesionych w poszanowaniu dla lokalnego krajobrazu, kultury i przyrody. Globalne ocieplenie i niedobór surowców popychają nas w stronę bardziej zrównoważonego i etycznego budownictwa. Eksperci przyglądają się więc rozwiązaniom architektonicznym, które w rewolucyjny, a zarazem praktyczny sposób odpowiadają na potrzeby współczesności. Widzowie zobaczą m.in. szkocką wyspę, na której działa pewien popularyzator ekologicznego budownictwa z Kanady oraz wyjątkowe miasta Loos-en-Gohelle i Turyn, czyli przyjazne środowisku metropolie, które przeszły długą drogę transformacji z betonowych dżungli.

ALARM DLA ZIEMI

EARTH EMERGENCY

Premiera w sobotę 23 kwietnia o godz. 21.00 w National Geographic

(1×60)

O globalnym ociepleniu słyszał chyba każdy, ale niewiele osób wie, że to zabójcze dla środowiska zjawisko wzmacniają sprzężenia zwrotne dodatnie. W tym wyjątkowym programie czołowi klimatolodzy wraz ze znanymi aktywistami, takimi jak Dalajlama, Greta Thunberg, Jane Fonda czy Richarda Gere wyjaśniają, na czym polega to enigmatyczne zjawisko. Wspólnie szukają odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób działalność człowieka uruchamia niebezpieczne procesy, które kierują nas do miejsca, z którego nie będzie już powrotu. Program skupia się na badaniu czterech głównych obszarów oddziaływania sprzężenia zwrotnego: lasach, wiecznej zmarzlinie, promieniowaniu słonecznym i atmosferze. W programie zobaczymy protesty klimatyczne z różnych części świata. Czy mamy jeszcze szansę szansę zatrzymać ten dramatyczny cykl?

MEGAREMONTY

MEGA MAKEOVER

Premiera w czwartki od 14 kwietnia o godz. 22.00 w National Geographic

(2×60)

Oto jak wygląda remont na ekstremalną skalę! Twórcy programu „Megaremonty” podążają szlakiem niezwykłych konstrukcji, które wymagają prac remontowych. Kamery odwiedzają m.in. jeden z największych na świecie hangarów, w którym odbywa się renowacja i modyfikacja wysłużonego już samolotu pasażerskiego. Odnowiona i przerobiona maszyna ma zasilić flotę transportową. Kolejnym punktem na mapie dla kamer programu jest staje się niemiecki park rozrywki, gdzie widzowie na własne oczy przekonają się, z jakimi wyzwaniami wiąże się remont generalny najszybszej drewnianej kolejki górskiej w Europie.

WOJENNE WRAKI

WAR WRECKS

Premiera w piątki od 8 kwietnia o godz. 22.00 w National Geographic

(4×60)

W latach 1939-1945 tysiące myśliwców, bombowców, okrętów i czołgów zaginęło w operacjach we Francji, Niemczech, Afryce Północnej, Rosji czy na Pacyfiku. Niektóre samoloty rozbiły się na pustyni, czołgi zostały porzucone na bagnach, a statki pochłonęło morze, nierzadko z całym załadunkiem i załogą. Wydawało się, że ich historie zniknęły razem z nimi. Jednak dzięki danym z archiwów, wizualizacjom i wywiadom z ekspertami wskrzeszono zapomniane epizody z dziejów drugiej wojny światowej. W programie „ Wojenne wraki” przeanalizowano m.in. historię słynnego czołgu Sherman i odkryto tajemnice wraku amerykańskiego bombowca B-17, który w roku 1944 spadł do wody u wybrzeży Korsyki. Widzowie poznają również historię brytyjskiego miliardera, który postanowił dociec prawdy o misji zniszczenia niemieckich dział w Normandii, dowodzonej przez podpułkownika Ruddera. W czerwcu 1944 roku miał on zabezpieczyć lądowanie w Normandii, jednak w wigilię 1944 roku SS Léopoldville został trafiony torpedą. Czy można było uniknąć tej tragedii?

 

 

DZIKA KONFRONTACJA

SOMETHING BIT ME

Premiery we wtorki od 26 kwietnia o godz. 18.00 w National Geographic Wild

​(12×60)

W pracy z dzikimi zwierzętami należy zachować szczególną czujność. Przekonali się o tym bohaterowie tej oryginalnej serii. Program, który filmowcy realizują w kostarykańskiej puszczy, przybiera dramatyczny obrót. Na skutek nieoczekiwanej napaści producent telewizyjny może stracić nogę, a nawet życie. W hrabstwie Orange w Kalifornii trenerka personalna staje oko w oko z drapieżnikiem przemierzającym górskie szlaki. Niestety, jej umiejętności nabyte w trakcie służby wojskowej nie wystarczają, by odeprzeć atak. Na pomoc kobiecie rusza grupa rowerzystów. Tymczasem u wybrzeży Karoliny Północnej grupa surferów wpływa na wody patrolowane przez jedno z najstarszych i najbardziej zabójczych zwierząt morskich na Ziemi. Z kolei w mieście Fort Collins w stanie Kolorado trening biegacza zostaje brutalnie przerwany przez spotkanie z szybką i zwinną zabójczynią.

CYKL SPECJALNY: DRAPIEŻNY MIESIĄC

W niedziele od 3 kwietnia od godz. 14.00 w National Geographic Wild

Od groźnych pająków i węży po jadowite kukangi i dziobaki – te zwierzęta zostały obdarzone przez Matkę Naturę wyjątkowymi broniami. Niektóre gatunki mogą Was nimi zaskoczyć! Cykl specjalny „Drapieżny miesiąc” poświęcony jest najgroźniejszym zwierzętom na naszej planecie.

NAJGROŹNIEJSZE ZWIERZĘTA AFRYKI

AFRICA’S DEADLIEST S7

Premiery w niedziele od 3 kwietnia o godz. 14.00 w National Geographic Wild

(3×60)

Oto fascynująca wyprawa do świata najgroźniejszych zwierząt Afryki. Tutaj o zwycięstwie nie zawsze decyduje brutalna siła. Delta Okawango to ostoja dzikiej przyrody, a drapieżniki wykorzystują dogodne warunki do polowania. Tutaj każdy łyk wody wiąże się z ryzykiem. Kamery National Geographic dotarły też w głębiny afrykańskich oceanów, by zobaczyć, jak w tym tajemniczym świecie udaje się przetrwać fascynującym morskim stworzeniom. Przyjrzymy się również drapieżnikom, które choć wcale nie sprawiają wrażenia groźnych, okazują się zabójczo niebezpieczne.

TOKSYCZNI ZABÓJCY

BITE, STING KILL IV

Premiera w niedzielę 3 kwietnia o godz. 15.00 w National Geographic Wild

(1×60)

Od śmiercionośnych pająków i węży po jadowite kukangi i dziobaki – prezentujemy zwierzęta, które zabijają przy pomocy toksycznych substancji. Z zapartym tchem przyglądamy się zwierzętom, które zabijają przy pomocy najróżniejszych metod i substancji. Poznamy budzące grozę historie, w których główne role odgrywają rzadkie pajęczaki i gady, w tym potężne warany z Komodo, tajemnicze jadowite ssaki, takie jak dziobaki i kukangi, oraz inni toksyczni zabójcy.

CYKL SPECJALNY: MIESIĄC ZIEMI

W soboty od 16 kwietnia od godz. 14.00 w National Geographic Wild

Kwiecień to wyjątkowy miesiąc, który upływa pod znakiem celebrowania istoty naszej planety. W tym czasie przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji kanał National Geographic Wild przygotował cykl specjalny, poświęcony najpiękniejszym miejscom i zjawiskom, jakie można zobaczyć na naszej planecie. Pełne zapierających dech w piersiach ujęcia z najdalszych zakątków, od Butanu po Australię, mają przypominać jak cenny jest nasz naturalny dom i jak ważne jest, by o niego dbać. W ramach cyklu „Miesiąc Ziemi” zostanie wyemitowany też program poświęcony najpiękniejszym lokalizacjom w Polsce.

W ramach cyklu zobaczymy programy:

· „Arcytrudna misja” / “ Mission Critical”

· „Projekt Photo Ark” / „Photo Ark 2”

· „Ukryte piękno Europy: Polska” / „Hidden Wonders of Europe – Poland”

· „Podniebne safari” / „Sky Safari: Australia”

· „Wodospady Wiktorii: afrykański raj” / „Victoria Falls: Africa’s Garden of Eden”

· „Ostatnia Shangri-La” / „The Last Shangri-La”

 

 

CYKL SPECJALNY: WYZWANIA NASZEJ PLANETY

W niedziele od 4 kwietnia od godz. 14.00 w Nat Geo People

Z okazji Dnia Ziemi stacja Nat Geo People przygotowała specjalny cykl programowy poświęcony najważniejszym problemom naszej planety i najtrudniejszym wyzwaniom ekologicznym, przed którymi stoi nasza cywilizacja. W tych programach, pełnych inspirującej narracji i nadziei na lepsze jutro, zobaczymy m.in. Leonardo DiCaprio, Jackie Chana, Gretę Thunberg czy Jane Goodal i ich gości.

W ramach cyklu zobaczymy programy:

· „Jackie Chan ratuje planetę” / „Jackie Chan’s Green Heroes”

· „Czy czeka nas koniec?” / „Before the flood”

· „Greta Thunberg – głos przyszłości” / „Greta Thunberg – The Voice of The Future”

· „Węgiel, klimat i gospodarka” / „From The Ashes”

· „Jane Goodall: nadzieja na przyszłość” / „Jane Goodal: The Hope”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *