Kwiecień na kanałach Polsat Viasat

Kwietniowe ramówka kanałów tematycznych Polsat Viasat to nieodmiennie starannie dobrane, ekskluzywne propozycje programowe.

 

 

Trening na końcu świata
Premiera: niedziela 14 kwietnia, godz. 20:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ podróże
Tytuł oryginalny: Tribal Bootcamp

Joel Dommett i jego przyjaciel, komik Nish Kumar, podróżują po świecie — od Meksyku po Mongolię — odwiedzając sześć różnych społeczności. Choć bardzo się różnią, łączy je jedno: prowadzą niezwykle aktywny styl życia. Wynika on z uprawiania najrozmaitszych, prastarych dyscyplin sportowych, takich jak bieganie po górach w kombinacji z zadawaniem ciosów czy całodobowa ochrona dobytku i inwentarza. Joel z pomocą dyżurnych ekspertów sprawdza, czy będzie w stanie dotrzymać kroku miejscowym, próbując sił w tych samych dyscyplinach. Nish woli raczej poznawać lokalną kuchnię i kulturę.

Dwójka przyjaciół odwiedzi masajskich wojowników w Afryce, lud Tagbanua na Filipinach, plemię Xavante w brazylijskiej dżungli, mnichów z klasztoru Szaolin, plemię górskich biegaczy w Meksyku i grupę mongolskich nomadów. Czy Joel potrafi walczyć jak Masaj? Wkrótce się tego dowiemy…

Taaaki karp!
Premiera: poniedziałek 8 kwietnia, godz. 22:00

Sezon: 3
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ wędkarstwo/ podróże
Tytuł oryginalny: Monster Carp
Rok: 2017

W tej serii Ali Hamidi, Tom Dove i Neil Spooner będą łowić karpie w całej Europie, a także wyruszą
poza kontynent, aby zapolować na największe gatunki tych ryb żyjące na całym świecie. Osobniki
niektórych gatunków karpiowatych, które zobaczymy w trzecim sezonie, osiągają wagę ponad 200 kilogramów! W czasie podróży gospodarze programu będą łowić w najróżniejszych akwenach:
od rzek po ogromne morza śródlądowe, a nawet komercyjne ośrodki wędkarskie. W wielu
krajach będą łowić inne, popularne tam gatunki ryb, poznając jednocześnie lokalną kuchnię i kulturę.

Każdy odcinek to duża dawka akcji i humoru: w końcu oglądamy trzech najlepszych kumpli na wędkarskiej wyprawie! Seria składa się z czterech odcinków, w czasie których prowadzący odwiedzą Tajlandię, Francję, Bośnię, Serbię i Hiszpanię.

Wielkanoc na kanale Polsat Viasat Explore
Przez cały dzień, od soboty 20 kwietnia do poniedziałku 22 kwietnia

Tej Wielkanocy pokonamy ostatecznie zimową chandrę, oglądając doskonałe programy na kanale
Polsat Viasat Explore. Zapraszamy na pełne akcji, zabawne i pouczające programy, takie jak „Mistrz zadań”, „Masakra”, „Nefrytowa gorączka”, „Ratownicy morscy z Australii”, „Australijscy poszukiwacze złota” i „W koronach drzew”.

 

 

Niedziele ze sztuką przetrwania
W każdą niedzielę kwietnia, od 7 kwietnia, godz. 10:15

W kwietniu na kanale Polsat Viasat Nature będziemy mogli podziwiać całe surowe piękno dzikiej przyrody. Zapraszamy na premierę serii „Dzika Szwajcaria”, a także na inne seriale przyrodnicze – „Dzika Kanada”, „Dzika Brazylia” i „Wielka odwilż w Yellowstone”.

Super-psy
Premiera: wtorek 2 kwietnia, godz. 20:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ zdrowie
Tytuł oryginalny: Rescue Dog To Super Dog

Zawodowi treserzy psów, Nate Schoemer i Laura London, mają misję: dobierają psy ze schroniska do osób niepełnosprawnych i chorych i tresują je tak, aby mogły nieść pomoc swoim właścicielom,
pomagając im w konkretnych zadaniach i ułatwiając życie.

W każdym odcinku poznamy dwóch właścicieli i zobaczymy, jak razem z Natem i Laurą tresują swoje psy. Podczas trzymiesięcznej tresury każde ze zwierząt nauczy się dwóch lub trzech konkretnych zadań — a jeśli okaże się, że ma potencjał, pod koniec szkolenia zostanie oficjalnie uznane za psa-pomocnika.

Wielkanoc na kanale Polsat Viasat Nature

Przez cały dzień, od soboty 20 kwietnia do poniedziałku 22 kwietnia

Zapraszamy na najlepsze i najciekawsze seriale, jakie ma do zaproponowania kanał Polsat Viasat
Nature.

Przed nami premiera drugiej serii programu „Niebezpieczna planeta” i znakomity program
„Wulkany: niszczyciele i twórcy”. Zobaczymy także takie serie jak „Ostatnie giganty świata zwierząt”, „Tyranozaur: nowe spojrzenie”, a w wiosenny nastrój wprowadzą nas „Życie: pierwsze kroki”, „Dzień z życia Ziemi” czy „Jeden dzień z życia przyrody”.

 

 

Wielkie zagadki starożytnego Egiptu
Premierowe odcinki codziennie od poniedziałku 1 kwietnia, godz. 22:05

Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Egypt’s Unexplained Files

Starożytny Egipt był jedną z największych i najważniejszych cywilizacji w historii ludzkości. Jego dzieje do dziś stanowią nieskończone źródło zagadek, ciekawostek i inspiracji. Odkąd Wielki Sfinks został odkopany, archeologowie i historycy wciąż odkrywają kolejne tajemnice. Wielu ekspertów sądzi, że największe znaleziska wciąż jeszcze są ukryte pod piaskami pustyni.

Najnowsze zdobycze techniki pomagają odnaleźć i zrozumieć tajemnice Egiptu, by na nowo napisać
historię cywilizacji. „Wielkie zagadki starożytnego Egiptu” to program łączący analizy ekspertów
i świadectwa archeologów, dzięki którym możemy lepiej zrozumieć świat naszych przodków.

Napoleon
Premiera: piątek 19 kwietnia, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia

Prezenterem tego trzyczęściowego programu jest historyk Andrew Roberts, który pomoże nam spojrzeć z nowej perspektywy na życie Napoleona Bonaparte, wielkiego stratega i przywódcy. Wbrew legendzie, wciąż żywej niemal 200 lat po jego śmierci, życie cesarza Francuzów pełne było
rozczarowań, niepowodzeń i zdrad — także w relacji z Józefiną.

Twórcy dokumentu wykorzystują najnowsze odkrycia historyków i niemal dziesięć lat badań naukowych, aby przedstawić nam szeroki, wieloaspektowy portret Napoleona, jego dokonań i planów. Podróż przez historię i geografię Europy pozwoli nam na nowo odkryć tą kontrowersyjną postać i przekonać się, że wiele popularnych przekonań na jego temat to tylko mity.

III Rzesza: przemilczana historia
Od poniedziałku 22 kwietnia, godz. 21:00

W kwietniu zagłębimy się w historyczne opracowania, aby odkryć niezwykłe historie z dziejów III Rzeszy, które przez lata pozostawały nieznane.

Zapraszamy między innymi na premierę filmu dokumentalnego „Nazista, który ratował Żydów” i dwuczęściowy dokument „Moje życie w III Rzeszy”.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *