Kwiecień na kanale CBS Europa

Od 31 marca do 2 kwietnia, w ramach cyklu Wielkanoc na CBS Europa, obejrzeć będzie można aż sześć premier – m.in. „Przypadkową przyjaźń” i „Niezwykły świat Belli Brown”.

 

W nadchodzącym miesiącu CBS Europa zaprasza na cykl Sobotnia premiera filmowaa w nim na seanse z filmami w doborowej obsadzie – będzie to m.in. „Wiosna pani Stone” (z Helen Mirren) i „Światowy podróżnik” (z Julianne Moore).

W kwietniu na antenie kanału będzie można zobaczyć także 3. sezon serialu „Penny Dreadful” oraz australijski miniserial „Powrót do Edenu”.

Z kolei 19 kwietnia od godz. 18:50 będzie można oglądać blok filmowy Rocznica powstania w warszawskim getcie, a w nim filmy o tematyce II wojny światowej – „Życie jest piękne”„Bezpieczny port” „Angielski pacjent”.

Przypadkowa przyjaźń
31 marca o 19:10
Występują: Chandra Wilson, Kathleen Munroe, Gabriel Hogan
To, co z początku wyglądało dla policjantki Tami Baumann na zupełnie zwykłą sytuację, szybko przemienia się w coś niecodziennego – coś, co pozwala docenić te momenty w życiu, które przeminęły i zdać sobie sprawę z kojącej prawdy: że nigdy nie jest za późno, żeby je odzyskać.
Barry Munday
31 marca o 21:00
Występują: Patrick Wilson, Judy Greer, Chloë Sevigny
Film opowiada historię mieszkającego na przedmieściu lekkoducha, którego przeciętne i pozbawione celu życie zmienia się nie do poznania wskutek przypadkowej randki.
Odnaleziony skarb
1 kwietnia o 19:10
Występują: Justin Kelly, Benjamin Stockham, Celeste Desjardins
Dwaj nastoletni bracia, którzy spędzają lato na odludnej i tajemniczej wyspie, wyruszają na poszukiwanie skarbu w nadziei, że doprowadzi to do przywrócenia ich rodzinie utraconej przez nią fortuny.
Niezwykły świat Belli Brown
1 kwietnia o 21:00
Występują: Jessica Brown Findlay, Anna Chancellor, Andrew Scott
Ta rozgrywająca się we współczesnym świecie baśń przedstawia losy niezwykłej przyjaźni, jaka zaczyna łączyć samotną młodą kobietę, cierpiącą na agorafobię i marzącą o karierze pisarki książek dla dzieci oraz gburowatego wdowca – a wszystko to w pięknej scenerii niezwykłego ogrodu, znajdującego się w samym sercu Londynu.
Spotkanie rodzinne
2 kwietnia o 19:10
Występują: Natasha Henstridge, Harry Hamlin, Lawrence Dane
Pewna kobieta postanawia naprawić swoje życie nie bacząc na lata i kilometry, jakie dzielą ją od rodziny. Kluczem do tego ma być pomoc miasteczku, z którego pochodzi. Film przedstawia fascynującą historię o skomplikowanej naturze rodzinnych więzi, nieoczekiwanym romansie i nieposkromionej sile ludzkiego ducha.
Greta
2 kwietnia 21:00
Występują: Hilary Duff, Evan Ross, Michael Murphy
Greta to siedemnastoletnia, inteligentna, piękna i zbuntowana dziewczyna, która sarkastycznym usposobieniem przykrywa wciąż bolesne wspomnienia trudnego dzieciństwa. Obdarzona złożonym charakterem nastolatka stara się odkryć sens swego życia i prowadzi dziennik, w którym dokumentuje – w piśmie i rysunku – swoje przeżycia. Zmuszona do podjęcia letniej pracy w restauracji, ku swemu zaskoczeniu zakochuje się w Julie’em, którego tam poznaje. Jednak wakacyjna miłość nie jest tak prosta, jak by się mogło wydawać…
Sobotnia premiera filmowa
W każdą sobotę w kwietniu o 21:00
Światowy podróżnik
7 kwietnia
Występują: Julianne Moore, Billy Crudup, Francie Swift
Życie Cala było usłane różami – mimo to w dniu trzecich urodzin jego syna coś pęka w mężczyźnie: Cal pakuje swoje rzeczy i rusza w drogę.
Mimo że zżera go poczucie winy, Cal kontynuuje swoją podróż szukając czegoś nieuchwytnego, co kryje się za horyzontem. Kiedy napotyka na swojej drodze Dulcie, kruchą emocjonalnie kobietę, która skrywa tragiczny sekret, Cal widzi w niej okazję do spełnienia dobrego uczynku. Mężczyzna nie zdaje sobie sprawy, że nikt na świecie nie może pomóc Dulcie – uświadomi to sobie dopiero, gdy będzie za późno.
Prosto z serca
14 kwietnia
Występują: Teri Polo, Andrew McCarthy, Patricia Kalember
Fotografka Jordan Donovan marzy o wystawieniu swoich prac w galerii oraz o tym, by jej chłopak Edward zaangażował się bardziej w ich związek – którakolwiek z tych rzeczy sprawiłaby, że Jordan zostałaby w Nowym Jorku. Kiedy jej przyjaciółka Carla odpowiada w jej imieniu na ogłoszenie matrymonialne w gazecie, Jordan, w nadziei na wzbudzenie w Edwardzie zazdrości, udaje się do Wyoming, by poznać autora anonsu. Problem polega na tym, że owdowiały kowboj Tyler Ross wcale nie szuka drugiej połówki. Ogłoszenie zostało umieszczone przez jego kierowaną dobrymi intencjami siostrę, chcącą widzieć brata w nowym związku. Niestety – Jordan i Tyler połączy nienawiść od pierwszego wejrzenia. Gdy w końcu niedopasowana para zaczyna znajdować nić porozumienia, na scenie pojawia się Edward, który przybył, by zabrać swoją dziewczynę-uciekinierkę z powrotem do Nowego Jorku. Jednak Tyler nie zamierza pozwolić jej tak łatwo odejść.
Rzymska wiosna pani Stone
21 kwietnia
Występują: Helen Mirren, Olivier Martinez, Anne Bancroft
Niedawno owdowiała gwiazda Broadwayu Karen Stone porzuca swoją posadę, by rozpocząć nowe życie w Rzymie. Do jej nowych znajomych należy Contessa, która pokazuje jej szczęśliwą stronę życia w postaci urodziwego Paolo –jednego z rozlicznych włoskich przystojniaków, na których uwagę i zainteresowanie stać jedynie najzamożniejsze kobiety. Mimo że pani Stone dobrze wie, co kieruje Paolo, wkrótce poddaje się jego wdziękom i zakochuje się w nim bez pamięci.
W miarę trwania związku Paolo i pani Stone, on i Contessa zaczynają domagać się coraz większych sum. Upokorzona pani Stone postanawia zachować resztki godności i odprawia Paolo. Z mroku ulicy Via Veneto wyłania się jednak kolejna pokusa, która ostatecznie przypieczętuje los pani Stone.
Upadłe niebo
28 kwietnia
Występują: Timothy Hutton, David Strathairn, Leelee Sobieski
Odnoszący sukcesy nowojorski prawnik Sam Leibowitz jedzie w 1933 r. na południe USA, by reprezentować przed sądem dziewięciu czarnych mężczyzn oskarżonych o gwałt na dwóch białych na pociągu towarowym w Alabamie dwa lata wcześniej. Mężczyźni w różnym wieku – najmłodszy miał 12 lat, najstarszy 20 – zostali szybko skazani na śmierć na krześle elektrycznym. Wiadomość o wyroku i sytuacji tzw. „Scottsboro Boys” szybko rozprzestrzeniła się, motywując socjalistyczne kręgi do działania, co poskutkowało apelacją i nowym procesem dla wszystkich oskarżonych. Samuel Leibowitz, doświadczony i pewny siebie prawnik chlubiący się imponującą liczbą sądowych zwycięstw, zgadza się reprezentować oskarżonych w trakcie ponownego procesu w Decatur w stanie Alabama. Jego podróż na Południe symbolizowała spolaryzowanie tamtych czasów i rozpoczynała walkę sądową, która ostatecznie zmieniła kurs historii Ameryki.
Seriale w kwietniu
Penny Dreadful
Sezon 3. – od 6 kwietnia w każdy piątek od 23:00 (po dwa odcinki)
Występują: Josh Hartnett, Timothy Dalton, Eva Green
„Dom grozy” to przerażający thriller psychologiczny, którego twórcą, scenarzystą i producentem jest John Logan („Hugo i jego wynalazek”, „Aviator”, „Gladiator”).
Losy niektórych z najsłynniejszych postaci literackich – takich jak Doktor Frankenstein i jego potwór, Dorian Gray czy bohaterowie z „Draculi” – splatają się ze sobą w realiach wiktoriańskiego Londynu. Serial łączy ze sobą te klasyczne, pełne grozy historie, przedstawiając ludzi, którzy zmagają się z poczuciem alienacji.
Powrót do Edenu
Od 6 do 8 kwietnia od 19:00 (po dwa odcinki)
Występują: Rebecca Gilling, James Reyne, Wendy Hughes
„Powrót do Edenu” to sześciogodzinny australijski miniserial, który nakręcony został wyłącznie w Australii, w takich lokalizacjach, jak wielkie równiny zalewowe na Terytorium Północnym, idylliczna Orpheus Island na Wielkiej Rafie Koralowej, pasterski region Darling Downs w Queensland, a także jacht w Port Jackson.
W tych pełnych dramatyzmu lokalizacjach bogata i wrażliwa Stephanie Harper musi poradzić sobie z traumatycznym doświadczeniem – niemal zginęła rozszarpana przez krokodyle w zamachu na swoje życie przygotowanym przez jej męża, przystojnego tenisistę. Stephanie przechodzi serię operacji plastycznych i, przybrawszy nową tożsamość, rozpoczyna mrożące krew w żyłach działania, które mają zakończyć się upragnioną zemstą – w śmiertelną pułapkę ma wpaść nie tylko mąż Stephanie, ale też jego kochanka, będąca niegdyś najlepszą przyjaciółką bohaterki.
Rocznica powstania w warszawskim getcie
19 kwietnia, w rocznicę powstania w warszawskim getcie, zapraszamy na filmy o tematyce II wojny światowej
Życie jest piękne 18:50
Bezpieczny port cz. I 21:00
Bezpieczny port cz. II 22:50
Angielski pacjent 00:40

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *