MediaZapowiedzi TV

Kwiecień na kanale HISTORY

Kwiecień w HISTORY to miesiąc skarbów! Dzielni poszukiwacze bursztynu wciąż są na tropie tego, co dla nich najcenniejsze – Złoto Bałtyku nieustannie spędza im sen z powiek. Bracia Lagina z kolei ciągle są W pogoni za skarbem. Sprawdzimy też, co kryje morskie dno w programie Wyrwane głębinom i dowiemy się, jakimi metafizycznymi zagadnieniami zajmowali się naukowcy III Rzeszy w programie Naziści: obsesje i okultyzm.

 

Złoto Bałtyku
Hunt for Baltic Gold s. 4
We wtorki o 21:00 od 29 marca na HISTORY
5×60’

ZŁOTO BAŁTYKU powraca! Sztormowe fale i przenikliwy wiatr odkrywają skarby z morskiego dna. Tomek po zdobyciu rekordu Guinnessa cieszy się ogromną popularnością – to z jednej strony podnosi wartość jego kolejnych dzieł, z drugiej sprawia, że coraz trudniej mu kupić surowiec w dobrej cenie. Piętrzą się przed nim nowe wyzwania – zdobycie kolejnego rekordu Guinnessa oraz tworzenie wyjątkowych bursztynowych dzieł sztuki, które znajdą nabywców na Bliskim Wschodzie. Do Sztutowa przybywają kolejni chętni do zgłębiania bursztynniczego rzemiosła – m.in. Artur, pasjonat i twórca wyjątkowych noży. Tomek wraz z Herkulesem odwiedzają mieszkającą w Niemczech bursztynniczkę Martę. Czy poszukiwanie bursztynu na niemieckich plażach okaże się dla nich tak owocne jak na polskich? Krzysiek rozpoczyna płukanie na nowej działce.

Tym razem pracy jego ekipy dogląda Marta – jego żona. Płukanie ma przebiegać sprawnie i bezpiecznie. Czy ekipa Krzysztofa podporządkuje się jej poleceniom? Mimo że drogi z Gienkiem miały się rozejść, właściciel poprzedniej działki nie daje za wygraną. Owładnięty gorączką bursztynu podgląda postępy i, przede wszystkim, bursztynowe zdobycze Krzyśka. Przemek w zasadzie zakończył prace nad swoim autorskim projektem – podwodnym laserem, z pomocą którego, przeczesując dno Bałtyku i porzucone na nim wraki, dociera tam, gdzie żaden z lądowych poszukiwaczy nie ma szans dotrzeć. Wynalazek Przemka wydaje się być przełomowy dla poszukiwań bursztynu pod wodą. Szyper Benedykt z okrojoną załogą wyrusza kutrem na bałtyckie wody. Wspominając lata dobrobytu, żywi nadzieję, że rybackie sieci pełne będą ryby i bursztynu, a HEL-6 nieprędko pójdzie na złom.

W pogoni za skarbem
World’s Greatest Treasure Mysteries S2
W środy o 21:00 od 6 kwietnia na HISTORY
10×60’

Twórcy “Klątwy Wyspy Dębów” i “Niewyjaśnionych tajemnic świata” prezentują nowy serial, którego gospodarzami są Rick i Marty Lagina. Ośmioodcinkowy program dokumentalny poświęcono niezwykłym przeszłym, obecnym i (być może) przyszłym wyprawom, których celem jest odnalezienie ukrytych skarbów. Frapujące opowieści o drogocennych przedmiotach wzbogacają rozmowy z ich łowcami oraz wywiady z historykami i ekspertami. Tu, gdzie było to możliwe, ekipa filmowa na miejscu dokumentowała przebieg prac poszukiwawczych, dzięki czemu widzowie mogą przenieść się w najodleglejsze zakątki globu i wraz z uczestnikami wypraw przeżywać towarzyszące im emocje.

Przedstawione historie dotyczą skarbów słynnych piratów, jak kapitan Kidd, czy wyjętego spod prawa Jesse Jamesa, ale też złota Azteków, bezcennych historycznych artefaktów z przeszłości Ameryki czy zatopionych statków przewożących kosztowności. Serial opowiada o spełnionych i niespełnionych marzeniach odkrycia fortuny, ale też ujawnia nowe szczegóły i wskazówki dotyczące wcześniejszych ekspedycji, a nawet śledzi postępy niektórych z tych, które właśnie są prowadzone.

Naziści: obsesje i okultyzm
Secret Nazi Expeditions
W czwartki o 22:00 od 14 kwietnia na HISTORY
8×60’

Dochodząc do władzy, a także w czasie II wojny światowej Adolf Hitler i szef SS Heinrich Himmler przewodzili tajnemu zespołowi elitarnych naukowców i archeologów znanemu jako Ahnenerbe. Sekretną misją organizacji było napisanie historii na nowo i udowodnienie teorii o wyższości rasy aryjskiej. Teorii, która stanowiła podwaliny ideologii nazistowskiej.

Z czasem Ahnenerbe odeszła od źródeł naukowych na rzecz okultyzmu. W poszukiwaniu starożytnych artefaktów, które dowodziłyby nadnaturalnej mocy Niemiec, dawały im przewagę na polu walki i zapewniały III Rzeszy światową dominację, organizacja prowadziła niebezpieczne wyprawy do najdalszych zakątków planety.

Program ujawnia prawdziwą historię kryjącą się za tymi ekspedycjami. Przedstawia nowe dowody, oryginalne badania i wypowiedzi ekspertów, demaskując te słabo poznane, nadzwyczajne twierdzenia i odkrycia wspierające machinę propagandową Hitlera.

Wyrwane głębinom
Deep Water Salvages S1
W poniedziałki o 21:00 od 25 kwietnia na HISTORY
8×60’

Częstotliwość niebezpiecznych zjawisk pogodowych wciąż się nasila, zagrażając branży transportu wodnego. Jednocześnie fakt ten wpływa na dynamiczny rozwój innej dziedziny. Ekipy zajmujące się ratownictwem morskim regularnie spieszą z pomocą wszędzie tam, gdzie matka natura ujawnia swoje groźne oblicze.

Program pokazuje pracę najlepszych zespołów ratunkowych na świecie, a jej celem jest ocalenie statków zniszczonych przez gwałtowne sztormy i skarbów, które poszły lub mogłyby pójść na dno. Twórcy serialu zaprezentują firmy działające w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Środkowej i Wielkiej Brytanii.

Nowe życie starych domów
Zombie House Flipping S4
W soboty o 19:05 od 16 kwietnia na HISTORY
8×60’

Justin Stamper i jego zespół twardzieli-konserwatorów grasują w Orlando na Florydzie w poszukiwaniu zniszczonych, opuszczonych i należących do banków „domów zombie”, które mogą kupić i „reanimować” z niewiarygodnymi zyskami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *