MediaZapowiedzi TV

Kwiecień na kanale History

W kwietniu wyruszymy na słynące z aktywności paranormalnej i licznych obserwacji “UFO – Ranczo kosmitów” w stanie Utah. Odkryjemy też “Zaginione skarby Templariuszy” i udamy się na najtrudniejszy tor przeszkód dla pojazdów kołowych, by zobaczyć, jak radzą sobie “Mistrzowie wertepów”. W okresie wielkanocnym zapraszamy na specjalne pasmo “Wielka tajemnica wiary”, w którym zaprezentujemy serię dokumentów pogłębiających sekrety religii.

 

 

 

 

Ranczo kosmitów
The Secret of the Skinwalker Ranch
W środy od 29 kwietnia o 21:00 na HISTORY

Serial powstały dzięki bezprecedensowej okazji, jaką był uzyskany przez HISTORY nieograniczony dostęp do Skinwalker Ranch w stanie Utah – terenów słynących z wyjątkowej aktywności paranormalnej i licznych obserwacji UFO. Zobaczymy nigdy wcześniej nieprezentowane nagrania pokazujące rancho i to, co się na nim znajduje. Będziemy też świadkami prac badawczych prowadzonych na jego ponad 200-hektarowym obszarze zmierzających do rozwiązania zagadki tego niezwykłego miejsca.  Naukowcy i eksperci wykorzystają najnowsze zdobycze techniki – od laserów i georadarów począwszy  przez drony przekazujące obraz termograficzny aż po rakiety.

W dążeniu do poznania prawdy ekipa podejmie niejedno ryzyko, ale też dokona szokujących odkryć. W latach 50. XX wieku Skinwalker Ranch i teren je okalający zyskały nazwę Alei UFO, a liczne dziwne zdarzenia i nietypowa aktywność zaobserwowana w okolicy przykuła uwagę mediów na całym świecie. Od tamtej pory obszar ten był sprawdzany i poddawany analizom, również w ramach tajnych operacji rządu USA. W roku 1996 rancho kupił miliarder i pasjonat UFO, Robert Bigelow, który prowadził na nim własne eksperymenty badawcze. Trzy lata temu sprzedał nieruchomość  tajemniczemu nabywcy, który chce pozostać anonimowy.

Zaginione skarby templariuszy
Lost Relics of the Knights Templar
W poniedziałki od 20 kwietnia o 22:00 na HISTORY

Łupy niemieckich nazistów. Relikwie Templariuszy. Rzymskie monety. Artefakty Wikingów. Hiszpańskie złoto. Celtyckie srebro. I bezcenny egzemplarz supersamochodu Enzo Ferrari…

To tylko niektóre z wielu rarytasów, które przechodzą przez ręce najlepszych – choć kompletnie nieznanych – łowców skarbów na świecie. Hamilton White przez ponad 30 lat działał anonimowo.

Teraz ujawnia swoją tożsamość i wraz z partnerem biznesowym Carlem Cooksonem, potentatem na rynku nieruchomości, zdradza sekrety wartego miliony przedsięwzięcia.

Mistrzowie wertepów
Truck Night in America 2
W soboty od 11 kwietnia o 19:05 na HISTORY

W „Mistrzach wertepów” oglądamy najtrudniejszy tor przeszkód dla pojazdów kołowych, jaki kiedykolwiek powstał. Historia ciężarówek w Ameryce sięga 1925 r., kiedy to z linii montażowej zjechał pierwszy amerykański egzemplarz wyprodukowany fabrycznie. Od tamtej pory Amerykanie bezustannie je udoskonalają, by były jeszcze szybsze, silniejsze i sprawniejsze. W „Mistrzach wertepów” pięciu właścicieli tych pojazdów rywalizuje ze sobą w serii wyczerpujących zadań, które sprawdzają ich umiejętności jako mechaników i kierowców.

Każdy odcinek oznacza wyjątkowe wyzwania, jakim nigdy wcześniej nie poddawano ciężarówek. Finałem będzie pięciokilometrowy tor przeszkód zwany Zielonym Piekłem, gdzie ciężarówki muszą fruwać w powietrzu, przeskakiwać nad stosem zmiażdżonych samochodów, a nawet pokonywać mokradła pełne węży. Uczestnicy mają do pomocy czterech ekspertów, którzy mogą udzielać rad, konstruować, naprawiać, nie wolno im natomiast prowadzić. Na zwycięzcę czeka tytuł mistrza – o ile ktokolwiek zdoła dotrzeć do mety.

TAJEMNICA WIARY – PASMO WIELKANOCNE
Holy Mysteries Stunt
Codziennie do poniedziałku 6 kwietnia do niedzieli 12 kwietnia o 18:10 na HISTORY

Konflikt między nauką, a religią trwa od tysięcy lat. Czy naukowcy odkryli już wszystkie boskie tajemnice, a każde cudowne zdarzenie można wyjaśnić serią badań? HISTORY prezentuje serię dokumentów pogłębiających tajemnice religii, a wśród nich nowe spojrzenie na Pismo Święte w programach “Sekrety Biblii”, “Złamać kod Boga” i “Biblia” Historie odrzucone”.

W paśmie znalazł się także wyjątkowy program “Znałem Jezusa”, który opowiada historię życia Chrystusa w niespotykany wcześniej sposób, gdyż poznajemy ją z perspektywy ludzi najbardziej z Nim związanych – Józefa, Jana Chrzciciela, Jego matki Marii, Kajfasza, Judasza Iskarioty, Poncjusza Piłata, Marii Magdaleny i Piotra Apostoła. Serię programów zakończy dokument “Dowód na istnienie Boga”, który śledzi naukowe próby odpowiedzi na pytanie: czy Bóg istnieje?  Począwszy od badań najdalszych zakątków kosmosu aż po analizę ludzkiego umysłu naukowcy i wierni z całego świata starają się znaleźć rozwiązanie tego fundamentalnego zagadnienia.

Sekrety Biblii
Bible Secrets Revealed 1
Od poniedziałku 6 kwietnia do środy 8 kwietnia o 18:10 i 19:05 na HISTORY

Biblia to jedna z najbardziej wpływowych książek w dziejach. Teksty składające się na Biblię uważane są za powstałe pod natchnieniem Boga. Ale czego tam brakuje? Czy pewne opowieści nie zostały ocenzurowane, a postaci usunięte? Jeśli tak, to kto podejmuje takie decyzje?

Czy poprzez tłumaczenia i za sprawą cenzury nie zniekształcono jej pierwotnej treści? Czy tereny znane jako „Ziemia Obiecana”, uważane za najświętsze miejsce na ziemi, o które toczone boje przez tysiące lat, naprawdę Bóg ofiarował „narodowi wybranemu”?

Złamać kod Boga 
The God Code
W czwartek 9 kwietnia o 18:10 na HISTORY

W Rosyjskiej Bibliotece Narodowej w Petersburgu przechowywany jest tzw. Kodeks Leningradzki – najstarszy na świecie kompletny tekst hebrajskiej Biblii. Ze względu na starożytne pochodzenie jest on czystszą wersją świętej księgi, zawierającą słowa i znaki, które zaginęły potem w tłumaczeniu. Antykwariusz Timothy Smith wierzy, że w tekście odnalazł skomplikowany kod, którego nie da się dostrzec w późniejszych przekładach.

Nowy dwugodzinny program specjalny kanału History zabiera widzów w podróż, której celem jest ustalenie, czy rzeczywiście mamy tu do czynienia z ukrytym przekazem. Jeśli tak, to być może są to bezpośrednie słowa Boga, rodzaj planu opisującego historię ludzkości, który jakoby ma zapowiadać najróżniejsze wydarzenia, od zdobycia władzy przez Hitlera po zagrożenie ze strony Korei Północnej.„Złamać kod Boga” to coś w rodzaju „Starożytnych kosmitów”, tyle że dotyczy Biblii i zawiera pewne elementy badania materiału dowodowego, które sprawdziły się wcześniej w programie „Amelia Earhart: zaginione dowody”. Za podstawę posłużyła nowa książka Timothy’ego Smitha pt. „The Chamberlain Key”. Podobnie jak w „Starożytnych kosmitach” pojawią się eksperci, nie zabraknie też oryginalnych materiałów nakręconych specjalnie do programu.

Domniemany kod zostanie poddany serii testów przez autentycznych specjalistów od łamania szyfrów. Zajmiemy się także historią Kodeksu Leningradzkiego, jego pochodzeniem, niezwykłymi dziejami na przestrzeni ponad tysiąca lat oraz powiązaniami z późniejszymi wersjami Biblii.

Biblia: historie odrzucone
Banned From The Bible
W piątek 10 kwietnia i sobotę 11 kwietnia o 18:10 na HISTORY

Czy Jezus, będąc chłopcem, zabił dziecko? Jak Kain, zabójca Abla, doczekał się potomstwa, skoro jedyną kobietą na świecie była Ewa? Czy jest jakiś związek między arką Noego a Stonehenge? Odpowiedzi na te intrygujące pytania ukryte są w starożytnych księgach, które zostały usunięte z Biblii w jej obecnej wersji. To apokryfy Starego i Nowego Testamentu takie jak Życie Adama i Ewy, Księga Henocha, Ewangelia Dzieciństwa Tomasza, Ewangelia Piotra czy żydowska Księga Jubileuszów.

Choć przedstawiają obraz ważnych postaci biblijnych, z powodów religijnych i politycznych uznano je za niepożądane i wyłączono z Kanonu Biblii. Próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego te teksty powstały i dlaczego zostały pominięte, pozwala przyjrzeć się przywódcom religijnym odpowiedzialnym za szerzenie wiary, a także poznać ich motywacje. Przedstawimy poruszające historie wybitnych, wpływowych i pozornie dobrze nam znanych postaci.

Znałem Jezusa
Jesus: His Life
W sobotę 11 kwietnia o 19:05 na HISTORY

Program opowiada historię życia Jezusa w niespotykany wcześniej sposób, gdyż poznajemy ją z perspektywy ludzi najbardziej z Nim związanych – Józefa, Jana Chrzciciela, Jego matki Marii, Kajfasza, Judasza Iskarioty, Poncjusza Piłata, Marii Magdaleny i Piotra Apostoła. Każda z postaci snuje emocjonalną opowieść o Jezusie ilustrowaną fabularyzowanymi scenami, które przeplatają się z wypowiedziami historyków i przywódców religijnych. Jezus przyszedł na świat w okresie największej świetności Cesarstwa Rzymskiego, w czasach władców, mesjaszów, rewolucjonistów, żołnierzy i walki o władzę. Na tle przejmujących wydarzeń historycznych poznajemy życie Jezusa, najwspanialszą ze wszystkich opowieści.

Tego dnia prezentujemy odcinek z perspektywy Poncjusza Piłata – rzymskiego prefekta Judei, który musi podjąć decyzję dotyczącą losów kłopotliwego kaznodziei imieniem Jezus. Piłat jest poddawany coraz silniejszym naciskom Żydów żądających śmierci Jezusa, ale żona prefekta nalega, by zostawił go przy życiu.

Dowód na istnienie Boga
Proving God
W niedzielę 12 kwietnia o 18:05 na HISTORY

Przez wieki na kluczowe pytania dotyczące świata nauka podawała skrajnie odmienne odpowiedzi niż religia. Ponieważ ludzkość nie ustaje w poruszaniu podstawowej kwestii, czyli istnienia Boga, tym razem wiara i nauka zawarły niezwykłe przymierze i podjęły próbę ustalenia, czy najnowsze osiągnięcia i odkrycia mogą dostarczyć namacalnych dowodów Jego obecności.

Począwszy od badań najdalszych zakątków kosmosu aż po analizę ludzkiego umysłu naukowcy i wierni z całego świata starają się znaleźć rozwiązanie tego fundamentalnego zagadnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *